הדר דף הבית בלי JCI

רופא העיניים שמטפל בניצולי שואה - בהתנדבות!

מזה כשלוש שנים מתנדב מנהל שירות הגלאוקומה במחלקת עיניים של הלל יפה ד"ר ערן ברקוביץ' בארגון "למענם - רופאים ורופאות למען שורדי שואה", המספק שירותי רפואה לניצולי שואה ללא עלות
16/04/2023

עוד בהיותו נער שמע מנהל שירות הגלאוקומה במחלקת עיניים במרכז הרפואי הלל יפה ד"ר ערן ברקוביץ סיפורים רבים על השואה מסבתו הלן פיירברגר ז"ל. פיירברגר איבדה חלק גדול ממשפחתה ועלתה ארצה מרומניה, יחד עם אחותה.

 

"הייתי מאוד מחובר לסבתי. אני זוכר שהייתי יושב איתה שעות על גבי שעות ושומע את מה שעבר עליה בשואה והצטמררתי. היא איבדה את רוב בני משפחתה ועלתה ארצה עם אחותה היחידה ששרדה. הרגשתי צורך לעשות משהו עבור אותם ניצולי שואה והגעתי לארגון 'למענם' – המספק שירותי רפואה לשורדי שואה – ללא עלות. במסגרת ההתנדבות, בין אם במרפאה או בבתיהם, אני מבצע בדיקות עיניים ומחליט על המשך טיפול במידת הצורך. אני רואה זאת כחובתנו המוסרית כאומה לעזור לאותם ניצולים ולהעניק להם טיפול רפואי איכותי ואישי, ללא בירוקרטיות", מציין ד"ר ברקוביץ'.

 

בהזדמנות זו קורא ד"ר ברקוביץ' לכלל הרופאים להצטרף לארגון "למענם": "מדובר בקשישים שמרביתם ידם אינה משגת טיפול רפואי או שהם עריריים וחולים כך שאינם יכולים להגיע פיזית למרפאות. מבחינתי, זה המעט שאנו יכולים לעשות עבורם".

 


ד"ר ערן ברקוביץ מבצע בדיקת עיניים במרפאה במרכז הרפואי הלל יפה

 
הדפס

עוד ב"מה חדש"

הלל יפה אונליין צד
בית ספר לסיעוד
נשים ויולדות
ילדים
חיוג מקוצר
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד