הדר דף הבית בלי JCI

יום העצמאות בפתח: ילדה אושפזה עם כוויות מתרסיס קצף

אליה אורן בת ה-12 מחדרה הגיעה למיון ילדים במרכז הרפואי הלל יפה עם כוויות בשתי עיניה. ד"ר דורון יצחקי: "ממליץ להימנע ממשחק בתרסיס קצף ואחרים מחשש כוויות בעיניים". ההורים: "לאסור את השימוש בתרסיס"
24/04/2023

כמו בכל שנה, עם התקרב יום העצמאות, חוזר ספריי הקצף לככב במשחקי הילדים. גם אליה אורן בת ה-12 מחדרה וחברותיה שיחקו אתמול בספריי הקצף, אולם עבור אליה המשחק הסתיים בכוויות בשתי העיניים. לא אליה ולא הוריה חשבו שמשחק תמים שכזה יסתיים בחדר המיון ובאשפוז. אמש, לאחר ששיחקה אליה בתרסיס, היא החלה לחוש שריפה בעיניה, והובהלה לחדר המיון.

האם, רביד, מספרת: "אתמול בצוהריים אליה התקשרה אליי וסיפרה שאחרי ששיחקה עם חברותיה נכנס לה קצף לעיניים. היא אומנם שטפה את הפנים היטב, אבל אחרי זמן מה התחילה להרגיש שהעיניים 'שורפות'. בשלב מסוים אליה הגיעה הביתה וממש התפתלה מכאבים. מדובר בילדה שיודעת לעמוד באתגרים ובכאב, כי היא עוסקת בספורט תובעני של גלישת רוח, ופתאום היא ממש צורחת בכאב. טסנו איתה לחדר מיון ב'הלל יפה'".

בחדר מיון ילדים של "הלל יפה" נבדקה אליה על ידי רופא ילדים ורופא עיניים, שקבע כי היא סובלת מכוויות בדרגה אחת בשתי עיניה. היא הושארה לאשפוז והשגחה תוך קבלת טיפול ייעודי לעיניה.

 

ד"ר דורון יצחק ממחלקת עיניים בהלל יפה ואליה. צילום: מחלקת דוברות, המרכז הרפואי הלל יפה

 

ואליה לא לבד. במחלקת ילדים של "הלל יפה" מדווחים כי בימים האחרונים ולקראת חג העצמאות הגיעו כבר מספר ילדים עם פגיעות דומות בגלל תרסיסי קצף ואחרים.

ד"ר דורון יצחקי, ממחלקת עיניים ב"הלל יפה", שטיפל באליה, מסביר: "אליה כרגע מטופלת לכוויות, שהן בדרגה אחת, אבל לטובת בטיחות הילדים, וגם המבוגרים – ממליץ להימנע ממשחק בתרסיסים במהלך החג".

אליה והוריה, רביד ואלעד, מבקשים גם הם להפנות את תשומת לב ההורים והילדים ומפצירים בכולם להימנע מלרכוש תרסיס ולשחק בו: "לא ידענו שלתרסיסים האלו יש כאלו השלכות. מבחינתנו צריך ממש לאסור את השימוש בו. אזהרה בלבד – זה לא מספיק".  ואליה מוסיפה: "אני לא רוצה שאף ילד יחווה כאבים כאלה".

 

שיהיה חג בטוח ושמח!

 
הדפס

עוד ב"מה חדש"

הלל יפה אונליין צד
בית ספר לסיעוד
נשים ויולדות
ילדים
חיוג מקוצר
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד