הדר דף הבית בלי JCI

"כמו פצצה מתקתקת"

בת 40 הגיעה עם כאבי בטן חזקים, שהתבררו כהריון חוץ-רחמי מסכן חיים. בניתוח חירום שנערך בשיטה חדשנית של לפרוסקופיה וגינלית הצליחו הרופאים להוציא את החצוצרה הפגומה, והמטופלת אושפזה במחלקת נשים להתאוששות
21/05/2023

אחד ממצבי החירום בתחום הגינקולוגיה הוא הריון חוץ-רחמי. מדובר במצב שבו הביצית המופרית השתרשה והתפתחה מחוץ לחלל הרחם, ובמידה שאינו מאובחן בזמן הוא עלול להיות מסכן חיים.

 

נטליה בת ה-40 מחדרה הרגישה בימים האחרונים כאבים חזקים בבטן התחתונה. רופא המשפחה חשד כי מדובר באפנדיציטיס (דלקת חדה של התוספתן) והפנה אותה בדחיפות לחדר המיון של המרכז הרפואי הלל יפה. בבדיקת אולטרה-סאונד אבחנו הרופאים כי מדובר בהריון חוץ-רחמי. החצוצרה הייתה מאוד מעובה ומתוחה, וגרמה לכאבים עזים.

 

נטליה הובהלה לחדר ניתוח ובשיטה ייחודית של לפרוסקופיה וגינלית (NOTES-v) הצליח צוות הרופאים להוציא את החצוצרה הפגומה, ללא שום חתך בטני.

 

מנהל היחידה לאורוגינקולוגיה ורצפת אגן בהלל יפה ד"ר בני פיינר, שניתח את נטליה, מסביר: "החשש העיקרי בהריון מחוץ לרחם הוא שהחצוצרה תיקרע ואז יכול להיווצר דימום מסיבי בחלל הבטן, מצב מסכן חיים. לנטליה היה מזל גדול שהגיעה בזמן והחצוצרה לא פקעה. הכנסנו אותה במהירות לחדר ניתוח ובשיטה לפרוסקופית וגינלית הוצאנו את החצוצרה הפגומה, ללא שום חתכים בבטן. מדובר בשיטה ייחודית המאפשרת כניסה דרך פתח הנרתיק, כך שגם הליך ההחלמה מהיר וקל יותר וגם מבחינה קוסמטית לא נותרת צלקת".

 

נטליה אושפזה במחלקת נשים להתאוששות והשגחה וכעבור יממה שוחררה לביתה במצב טוב.

 


ד"ר פיינר בחדר הניתוח של המרכז הרפואי הלל יפה

 
הדפס

עוד ב"מה חדש"

הלל יפה אונליין צד
בית ספר לסיעוד
נשים ויולדות
ילדים
חיוג מקוצר
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד