הדר דף הבית בלי JCI

ממשקפי מציאות מדומה ועד ג'ל ייחודי

רוב הילדים שמגיעים לחדר המיון בעקבות חתך עמוק או שבר חוששים שהטיפול הרפואי יכאב, דבר שמעלה את רמת החרדה הן בקרב הילד/ה והן בקרב ההורה. אחראית מיון ילדים בהלל יפה ד"ר נעמה קוצינסקי-כהן, מציינת חמישה אמצעים עיקריים שמסייעים להפחתת החרדה אצל הילדים
5/02/2024

משקפי מציאות מדומה - משקפיים אלה מאפשרים לילדים להיכנס לעולם דמיוני ומרתק אשר גורם להסחת דעתם מהפרוצדורה הרפואית, וכך מרגיעים את תחושות הפחד והחרדה שלהם. אמצעי זה מאפשר לנו לטפל בהם בצורה מהירה ויעילה יותר, ללא התנגדות מצדם, בין היתר, בזמן לקיחת בדיקות דם, תפירות של חתכים וקיבוע שברים, ולרוב הילדים מופתעים מהעובדה שהפרוצדורה נגמרה מבלי ששמו לב בכלל.

 

"בלוקים עצביים" - לכל אזור בגוף יש עצביים תחושתיים. בעזרת מכשיר אולטרה-סאונד אנו מאתרים את הבלוקים העצביים הרלוונטיים למקום הפציעה ומזריקים חומר הרדמה למעטפת של העצב, על מנת שהילד לא ירגיש דבר ונוכל לבצע את הפעולה הנדרשת ללא הפרעה. שיטה זו מהווה תחליף לטשטוש כללי/הרדמה, והיא בטוחה יותר, שכן כמעט שאינה כרוכה בסיכונים, לא מצריכה התאוששות, כפי שקורה לאחר טשטוש, וגם העובדה שהפעולה מתבצעת בתוך חדר המיון הופכת את חווית המטופל לטובה יותר. ברוב המקרים עצם הידיעה של הילד/ה שהם צריכים לעבור טשטוש או הרדמה, גורמת להם תחושת חרדה. בשיטה זו, אנו מסבירים להם על התהליך ובו בזמן כבר מרדימים את העצב, כך שאינם מרגישים כאב ומצליחים להתגבר על החששות והפחדים, והופכים להיות שותפים מלאים בהליך הרפואי. השימושים העיקריים בבלוקים עצביים הם בעיקר במקרים של שברים ותפירות של חתכים עמוקים שלא ניתן לטפל בהם בהרדמה מקומית.

 

גז צחוק - כלי נוסף להפחתת חרדה בקרב ילדים מעל גיל חמש. רובנו מכירים אותו אצל רופא השיניים, אך לא רק. משתמשים בו בעיקר בתפירת חתכים עמוקים.

 

טשטוש דרך הפה - במקום זריקת טשטוש/הרדמה, ישנם חומרי טשטוש שניתנים דרך הפה, וחוסכים את שלב הדקירה, שלרוב הוא הטריגר המרכזי להעלאת רמת החרדה אצל הילד/ה.

 

ג'ל let - תחליף נוסף להרדמה מקומית הוא ג'ל ייחודי שמורחים על גבי החתך, ומהווה תחליף ראוי לזריקת הרדמה.

 


שימוש במשקפי מציאות מדומה בחדר מיון ילדים בהלל יפה

 
הדפס

כתבות נוספות בנושא ילדים

הלל יפה אונליין צד
בית ספר לסיעוד
נשים ויולדות
ילדים
סרטונים
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד