הדר דף הבית בלי JCI

טיפול ביולוגי חדש לריפוי פצעים כרוניים ומניעת קטיעות רגליים

המערך האורתופדי של המרכז הרפואי הלל יפה הוא מבין בתי החולים הראשונים בארץ שהחל לטפל בפצעים כרוניים בחבישה מיוחדת המבוססת על דם המטופל, שהיא פיתוח ישראלי חדשני
25/04/2021


ד"ר מקסים גורביץ בעת ביקורת במרפאה בהלל יפה לאחר טיפול בחבישה החדשנית 

המערך האורתופדי של המרכז הרפואי הלל יפה הינו אחד מבין בתי החולים הראשונים בארץ שהחלו לטפל בפצעים כרוניים בטיפול ביולוגי המבוסס על דם המטופל. פיתוח ישראלי זה נותן מענה יעיל ומהיר במקרים חמורים של פצעים כרוניים, עד לכדי הצלת רגליים של חולים סוכרתיים מפני קטיעות. עד כה, הטיפול השכיח בפצעים כרוניים היה חבישת ואקום, חבישה מתקדמת וכו'. הטיפול החדש מתבסס על דם מהמטופל, שאותו מעבדים עם חומר מיוחד ליצירת קריש דם בעל תכונות ריפוי. הכנת קריש דם מבוצעת על ידי לקיחת דגימת דם של החולה ליד מיטתו והקריש המוכן מונח עם החבישה המורכבת על הפצע. לשיטה זו מספר יתרונות: טיפול קצר ומהיר, מניעת קטיעות רגליים וטיפולים ניתוחיים, טיפול המבוסס על דם המטופל, מפחית כאב ואינו דורש ציוד יקר לתפעול ויישום.

 

מנהל היחידה לכף רגל סוכרתית במרכז הרפואי הלל יפה ד"ר מקסים גורביץ', מציין: "שכיחותה ההולכת וגדלה של מחלת הסוכרת מעלה את שיעור המטופלים שסובלים במהלך חייהם מרגליים סוכרתיות, הסיבה העיקרית לקטיעת גפיים בעולם המערבי. המוצר החדש בעל תכונות מיוחדות לריפוי פצעים כרוניים קשים, ומבוסס על דם המטופל - מה שמגדיל את סיכויי האיחוי של הפצעים עד לכדי ריפוי מלא. פיתוח חדשני זה מהווה פתרון יעיל, מהיר ואיכותי במקרים קשים של פצעים כרוניים, פצעי לחץ ועוד. טיפלנו כבר במספר מקרים מורכבים של מטופלים שסבלו מפצעי טראומה, פצעים פתוחים לאחר ניתוח שלא נסגרו כראוי, וכן במטופלים לפני קטיעה, שעמדו לאבד את כפות הרגליים, והתוצאות מדהימות".

 

מנהל מחלקה אורתופדית ב' ד"ר ירון ברקוביץ מוסיף: "במערך האורתופדי אנו מתמקצעים ברפואה רגנרטיבית – טיפול המבוסס על רקמות מהמטופל, על מנת לתקן או להחליף רקמות או איברים בעלי תפקוד לקוי או חסר, כתוצאה מנזק או מום מולד, במטרה לאפשר לרקמות הפגועות לחדש את עצמן. מוצר זה מצטרף לשורה של טיפולים רגנרטיביים נוספים שאנו מבצעים במערך האורתופדי, ביניהם פגיעות בסחוס ופגיעות של שימוש יתר. טיפולים ביולוגיים אלה הם עתיד הרפואה ואנו שמחים להיות החלוצים בתחום".

 
הדפס

לכתבות נוספות בנושא אורתופדיה

הלל יפה אונליין צד
בית ספר לסיעוד
נשים ויולדות
ילדים
סרטונים
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד