הדר דף הבית בלי JCI

טכנולוגיית לייזר חדשנית לטיפול בלחץ תוך-עיני

טכנולוגיית הלייזר הקר הסלקטיבי היא מהעדכניות ביותר לטיפול בלחץ תוך-עיני הנגרם כתוצאה ממחלת הגלאוקומה
23/10/2017

מחלקת עיניים של המרכז הרפואי הלל יפה התחדשה לאחרונה בשני מכשירי לייזר מתקדמים, העושים שימוש בטכנולוגיית לייזר "קר" סלקטיבי לטיפול בלחץ תוך-עיני. מדובר בטכנולוגיה שהיא מהעדכניות ביותר לטיפול בלחץ תוך-עיני הנגרם כתוצאה ממחלת הגלאוקומה. עלות המכשירים מוערכת ב-400 אלף שקל ועמותת הידידים של המרכז הרפואי סייעה במימון הרכישה.  

 

"מדובר במכשיר לייזר לטיפול במחלת הגלאוקומה", מסבירה ד"ר ביאטריס טיאוסנו, מנהלת מחלקת עיניים במרכז הרפואי הלל יפה ומומחית בגלאוקומה. "המכשיר עושה שימוש בטכנולוגיה מתקדמת ומדויקת של לייזר סלקטיבי "קר" מסוג SLT (Selective Laser Trabeculoplasty), וב-MLT (MicroPulse Laser Trabeculoplasty) – לייזר חדשני המאפשר הורדת לחץ תוך-עיני תוך נזק היקפי מינימלי, ללא תגובה דלקתית עינית, ומאפשר לטפל גם במקרים מורכבים יותר של גלאוקומה. בטכנולוגיה זו, הטיפול הוא ישירות באזור האחראי לניקוז הנוזל המימי, וגורם לשיפור ניקוז הנוזל מתוך העין. מדובר, ללא ספק, באחד הטיפולים המתקדמים הקיימים כיום לטיפול בלחץ תוך-עיני", היא מסכמת.

 

 

 
עומדים לצד המכשיר החדש מימין לשמאל: ד"ר מיקי דודקביץ מנהל המרכז הרפואי הלל יפה,
מר משה מורג יו"ר עמותת הידידים, ד"ר ביאטריס טיאוסנו מנהלת מחלקת עיניים,
ד"ר אמנון בן משה המנהל האדמיניסטרטיבי

 

 

מר משה מורג, יו"ר עמותת הידידים של המרכז הרפואי הלל יפה, מציין כי הוא שמח על הרכישה וכי העמותה הייתה יכולה לתת סיוע שיש בו בכדי "להאיר את עיני" המטופלים.

 

חשוב לציין, כי עד היום הטכנולוגיה הזו הייתה זמינה במסגרות פרטיות לרוב. טיפולי הלייזר האלו מאפשרים להוריד את הלחץ התוך-עיני למטופלי גלאוקומה במקום תוספת של טיפול תרופתי. בנוסף, הטיפולים מאפשרים להוריד את כמות התרופות שמטופל גלאוקומה נוטל לצורך הורדת לחץ תוך-עיני. לעתים, הטיפול בלייזר אף מאפשר לדחות ניתוח גלאוקומה.

 

היתרונות בטיפול החדשני הם העדר תופעות הלוואי המקומיות הנגרמות משימוש ממושך בתרופות הגלאוקומה, כגון אודם או רגישות, אפשרות לביצוע טיפולים חוזרים, מכיוון שלא נגרם נזק לרקמה, ובעיקר, התערבות כירורגית שאינה פולשנית תוך פגיעה מינימלית ברקמות.

 

"אנו גאים להמשיך להרחיב את השירותים הניתנים לקהל מטופלינו בתחום הגלאוקומה", מסכמת ד"ר טיאוסנו באומרה: "ברור לנו שמתן מעטפת כוללנית, מלאה ומקצועית היא המפתח לטיפול נכון ולהבראה".

 

כאמור, השירות ניתן במסגרת בית חולים ציבורי, אך דורש מכתב הפניה מהרופא המטפל, בדיקת התאמה לניתוח וכן טפסי התחייבות מקופת החולים.

 

למידע נוסף, קביעת תור ובירורים, פנו לטלפון: 04-6304528, 04-6304458, פקס: 04-6304922- משרד מרפאות חוץ עיניים.

 
הדפס

כתבות נוספות בנושא עיניים

הלל יפה אונליין צד
בית ספר לסיעוד
נשים ויולדות
ילדים
סרטונים
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד