הדר דף הבית בלי JCI

המכשיר המתקדם בעולם לטיפול בקרטוקונוסה

במחלקת עיניים של המרכז הרפואי הלל יפה הוקמה לאחרונה מרפאת קרטוקונוס המציעה טיפול חדשני במכשיר המתקדם בעולם לעצירת התקדמות מחלת הקרטוקונוס הגורמת לעיוות של קרנית העין
9/05/2021

מחלת הקרטוקונוס הינה מחלה הגורמת לעיוות בקרנית העין עקב קמירות והידקקות יתר היוצרות צורה של קונוס, דבר הגורם לירידה בראייה ובצורך להיעזר במשקפיים, עדשות מגע או התערבות כירורגית על מנת לשפר את חדות הראייה. המחלה פוגמת באיכות החיים של החולים, קרי, ביכולת הנהיגה, הקריאה וראיית הלילה.

 

"הסיבה להתפתחות המחלה אינה ידועה. ישנם מספר גורמי סיכון שונים, לדוגמה, רקע משפחתי, מוצא מאזור המזרח התיכון, אלרגיות ושפשוף בעיניים. את ההתקדמות במחלה ניתן לזהות על פי תלונות המטופל שמדווח על ירידה בראייה ו/או על הצורך בהחלפת משקפיים לעתים קרובות, עקב עלייה בקוצר ראייה ובאסטיגמציה. בבדיקה קלינית ובדיקת מיפוי הקרנית ניתן להבחין בשינויים בעובי הקרנית ובעלייה בקמירותה. רוב הסובלים מקרטוקונוס זקוקים למשקפיים או לעדשות מגע מיוחדות על מנת לתקן את הראייה במידה מספקת. במקרים חמורים יותר, עקב דלקות בקרנית, יש צורך בניתוח השתלת קרנית", מציין ד"ר דניאל וסרמן, מומחה למחלות קרנית ומנתח בכיר, אחראי למרפאת הקרנית במחלקת עיניים במרכז הרפואי הלל יפה.

 


טיפול במכשיר הקרוסלינקינג במרפאת הקרטוקונוס במרכז הרפואי הלל יפה

 

בשנים האחרונות פותח מכשיר ייחודי שנועד להאט את קצב התקדמות המחלה – הקרוסלינקינג. הטיפול במכשיר זה מתבצע במקרים שבהם בלט הקרנית מתקדם לאורך הזמן. המכשיר מסייע בחיזוק שלד הקרנית, תוך שימוש בטיפות מיוחדות ואור אולטרה-סגול, הגורמים לשינויים בסיבי הקרנית כך שתהיה חזקה ושטוחה יותר ותסייע כך לעצירת התקדמות המחלה. כמו כן, ניתן להשתמש במכשיר גם במקרים של דלקות בקרנית.

 

ד"ר רנה חנא, רופאה בכירה במחלקת עיניים בהלל יפה, מוסיפה :"חשוב לציין כי הטיפול אינו מרפא את המחלה, אלא עוצר את התקדמותה, וכן כי עדיין קיים צורך בהרכבת משקפיים או עדשות מגע. בהלל יפה, אנו מבצעים טרם הניתוח בדיקות מדוקדקות שכוללות מיפוי של הקרנית ובדיקה על ידי אופטומטריסטים מוסמכים, בהם גם כאלה שעברו הכשרה מיוחדת לטיפול במחלת הקרטוקונוס, בכדי להתאים למטופל את הטיפול הניתוחי הנכון עבורו וכן לתת מענה לתיקון ראייה אופטימלי לאחר הניתוח".

 

"כיום, השכיחות של מחלת הקרטוקונוס עולה, הן בקרב מבוגרים והן בקרב ילדים. אבחון מוקדם, טיפול יעיל, שכולל האטת קצב התקדמות המחלה ושיפור הראייה, הם חיוניים ביותר. אני שמחה שיש לנו את האפשרות להציע למטופלינו מרכז מקיף לטיפול במחלת הקרטוקונוס, תוך שימוש במכשיר המתקדם ביותר בעולם לטיפול מידי לעצירת התקדמות המחלה ושיפור חדות הראייה. זוהי בהחלט בשורה משמחת", מציינת מנהלת מחלקת עיניים במרכז הרפואי הלל יפה ד"ר ביאטריס טיאוסנו.

 

לקביעת תור למרפאת עיניים במרכז הרפואי הלל יפה ניתן לחייג 6742*.

 
הדפס

כתבות נוספות בנושא עיניים

הלל יפה אונליין צד
בית ספר לסיעוד
נשים ויולדות
ילדים
סרטונים
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד