הדר דף הבית בלי JCI

השתלת עדשות מולטיפוקליות בניתוחי קטרקט

במחלקת עיניים בהלל יפה הוקמה מרפאת קטרקט פרמיום, אשר מאפשרת למנותחי קטרקט השתלת עדשות מולטיפוקליות בהתאמה אישית, ללא צורך במשקפיים לאחר הניתוח
24/08/2020

ניתוח להסרת קטרקט הינו אחד מהניתוחים המוצלחים והנפוצים ביותר בעולם. קטרקט היא עכירות של עדשת העין הגורמת להפרעה בראייה. במהלך הניתוח מוציאים את העדשה העכורה ומשתילים במקומה עדשה סינתטית שקופה כדי לשפר את חדות הראייה.

 

כיום, העדשות הסטנדרטיות המושתלות בניתוחי הקטרקט הן עדשות בעלות מוקד אופטי אחד, אשר מאפשרות ראייה טובה לאחר הניתוח, אך במקרים רבים נדרש המטופל להרכיב משקפיים לצורך קריאה, עבודה מול מחשב, נהיגה או צפייה בטלוויזיה.

 

בשנים האחרונות פותחו עדשות מולטיפוקליות המאפשרות ראייה חדה לקרוב ולרחוק בו זמנית, וחוסכות את הצורך במשקפיים. ישנן גם עדשות טוריות, המתקנות צילינדר (אסטיגמציה), המאפשרות ראייה חדה ללא צורך במשקפיים גם למטופלים אלה.

 

 


ד"ר רנא חנא בעת בדיקת התאמה לניתוח השתלת עדשות מולטיפוקליות

 

השבוע, לראשונה, הושתלה במחלקת עיניים במרכז הרפואי הלל יפה עדשה מולטיפוקלית וטורית מיוחדת במטופל בשנות ה- 40 לחייו, שסבל מקוצר ראייה וצילינדר. טרם הניתוח עבר המטופל מדידות מדויקות כדי לבדוק אם הוא מתאים לסוג זה של ניתוח. לאחר שנמצא מתאים, נבחרו סוג העדשה ומספרה האופטימלי על מנת לקבל את התוצאות הטובות ביותר. "אנו מבצעים במחלקה בדיקות התאמה למועמדים לניתוח קטרקט המעוניינים בהשתלת עדשת פרמיום מיוחדת. המטופלים עוברים בדיקה מדוקדקת לחישוב סוג ומספר העדשה על ידי אופטומטריסטיות מוסמכות, שעברו הכשרה מיוחדת לחישובים הנדרשים לעדשות אלה", מסבירה ד"ר רנא חנא, רופאה בכירה במחלקת עיניים ואחראית למרפאה, שחזרה לאחרונה מספרד אחרי השתלמות-על בניתוחי קטרקט.

 

"השכיחות של ניתוחי קטרקט המשלבים עדשות פרמיום עולה כיום בארץ ובעולם, ויותר אנשים מחפשים תוצאות ראייה מיטביות מבלי להיות תלויים במשקפיים. אני שמחה שיש לנו את האפשרות להציע למטופלינו ניתוחי קטרקט בשילוב השתלת עדשות מהמתקדמות בעולם, כמו עדשות מולטיפוקל אשר מספקות פתרון נהדר לראייה מיטבית לטווח הרחוק והקרוב וכן עדשות טוריות לתיקון צילינדר", ציינה מנהלת מחלקת עיניים במרכז הרפואי הלל יפה ד"ר ביאטריס טיאוסנו.

 

יום לאחר הניתוח הגיע המטופל לביקורת וציין כי ההחלמה מהניתוח הייתה מהירה וכעת הוא רואה מעולה לכל הטווחים.

 

לקביעת תור למרפאת עיניים במרכז הרפואי הלל יפה ניתן לחייג 6742*

 
הדפס

כתבות נוספות בנושא עיניים

הלל יפה אונליין צד
בית ספר לסיעוד
נשים ויולדות
ילדים
סרטונים
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד