הדר דף הבית בלי JCI

ביקור מחקרי בהלל יפה

בחודשים החולפים חנכו במרכז הרפואי הלל יפה שתי מעבדות מחקר חדשות. ביום שלישי האחרון התארחה הנהלת הפקולטה לרפואה של הטכניון בבית החולים וביקרה במעבדת המחקר לגינקולוגיה, מיילדות ופריון

 

 

22.4.2012

במהלך יום שלישי האחרון הגיעה הנהלת הפקולטה לרפואה של הטכניון בחיפה, בראשותו של דיקן הפקולטה, פרופ' אליעזר שלו, לביקור במרכז הרפואי הלל יפה, במטרה לחזות מקרוב בפעילות האקדמיה והמחקר שנעשית בבית החולים, המסונף לבית הספר לרפואה של הטכניון. חברי ההנהלה שמעו מצוות המרכז הרפואי גם על מערך המעבדות הכירורגיות המוקם בימים אלו, וכן זכו להתרשם מעבודת המחקר שנעשית בבית החולים. 

 

במהלך הביקור, שלווה על ידי הנהלת בית החולים בראשותו של פרופ' מאיר אורן, זכו חברי הפקולטה לסקור את המתחם החדש של מעבדות המחקר לגינקולוגיה, מיילדות ופריון, שהחל את פעילותו במרס 2010, אך עבר למשכנו החדש רק בחודשים האחרונים.

 

פרופ' מוטי חלק, מנהל מחלקת נשים ויולדות, וד"ר עופר פאינרו, רופא בכיר ביחידת IVF המנהל  את מעבדת מחקר לחקר האימונולוגיה והתפתחות העובר, הציגו את פעילות המעבדה בפני הנוכחים וזכו לברכות הן מפרופ' אורן והן מפרופ' שלו. במעמד החגיגי נכחו גם מנהלי מחלקות ב"הלל יפה" , עמיתי מחקר, אנשי צוות רפואי וסיעודי ואנשי האגף הטכני שסייעו בהקמת המעבדה. אורח מיוחד היה אביו של ד"ר פאינרו, פרופ' מנחם פאינרו, מי שהיה דיקן הפקולטה לרפואה באוניברסיטת תל אביב ויו"ר ועדת סל התרופות.  

 

לאחר הביקור במעבדה הוזמנו כל הנוכחים להרצאות בתחומי המחקרים המתבצעים ב"הלל יפה". מלבד הרצאתו של ד"ר פאינרו, שבמהלכה ציין בגאווה את הצטרפותה למעבדה של דוקטורנטית בתחום המחקר – לראשונה ב"הלל יפה" – הרצה גם פרופ' מיכאל קראוס, מנהל השירות לכירורגיה אנדוקרינית במערך הכירורגי של בית החולים, שמעבדת מחקר בתחומו מוקמת בימים אלו ממש. מעבדה זו תהיה מעבדת המחקר הראשונה של המערך הכירורגי בראשותו של פרופ' ריקרדו אלפיסי.  

 

את רצף ההרצאות חתם ד"ר איתמר אשכנזי, סגנו של פרופ' אלפיסי, שהרצה על מחקרים  המתבצעים בבית החולים בתחום רפואת הטראומה.

 

בסיכום המפגש הביע פרופ' שלו, דיקן הפקולטה, את הערכתו לפעילות האקדמית והמחקרית בבית החולים וציין את שיתוף הפעולה המצוין בהוראת סטודנטים לרפואה ואת המשך הפעילות המשותפת בין הפקולטה לרפואה ובית החולים. 

 

 

ביקור הנהלת הפקולטה לרפואה של הטכניון במרכז הרפואי הלל יפה

הקודםהקודם
הגדלהגדל
הבאהבא
הלל יפה אונליין צד
בית ספר לסיעוד
נשים ויולדות
ילדים
חיוג מקוצר
סרטונים
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד