הדר דף הבית בלי JCI

כירורגית א'

הנהלה

מנהל המחלקה: פרופ' בוריס קסל

סגן מנהל המחלקה, מנהל יחידת כירורגיה לפרוסקופית מתקדמת: ד"ר ויאצ'סלב זילברמינץ 

מנהלת היחידה לכירורגיית שד: ד"ר יסמין דגן

מנהל יחידה לכירורגיה קולו-רקטאלית: ד"ר מרק קירשון 

אחראי תחום כירורגיית ילדים: ד"ר מיכאל מדבדב

מנהל שירות כירורגיה דחופה: ד"ר נמרוד אבירן

אחות אחראית: גב' אירנה זקינוב

סגנית אחות אחראית: גב' אינה פורמן

לראש העמוד לראש העמוד

צוות

רופאים בכירים:

ד"ר מוחמד ג'בארין

ד"ר יורי קריביצקי

  

רופאים מתמחים:

ד"ר סיון ברקאי שלו

ד"ר דניאל שפר

ד"ר ילנה גרביץ טיאוסנו

ד"ר אירית דרור

ד"ר גיל המאירי 

ד"ר חררדו גבריאל קמרדיו ספדה 

ד"ר מירי אלגבסי

ד"ר הילה סטלר

 

מזכירות רפואיות:

גב' הילה גמליאל

גב' נטלי פלאח

לראש העמוד לראש העמוד

תיאור

מחלקה כירורגית א' מסונפת לפקולטה לרפואה ע"ש רפפורט בטכניון, חיפה. רופאי המחלקה השתלמו במרכזים מובילים באירופה ובארה"ב וצברו ניסיון רב במגוון ניתוחים מורכבים בכירורגיה כללית. המחלקה מתמחה בניתוחים אונקולוגיים של חלל הבטן, כגון קיבה, מעי גס, לבלב ואחרים, ואף מוכרת כמרכז לניתוחי לבלב - מחלות שפירות וממאירות. בנוסף מתבצעת במחלקה פעילות מחקרית ענפה המפורסמת בעיתונים רפואיים יוקרתיים ברחבי העולם.

 

שירותי המחלקה

 

המחלקה מספקת שירותי אבחון, טיפול טרום-ניתוחי וניתוח בכל תחומי הכירורגיה הכללית: ניתוחי כיס מרה ודרכי מרה, ניתוחי בקעים שונים בדופן הבטן, מחלות דלקתיות של המעי הדק והגס וניתוחי טחול. רוב הניתוחים מבוצעים בשיטה הלפרוסקופית (זעיר-פולשנית).

 

מטופל הסובל ממחלה שיאתית (ממאירה), ינותח אך ורק לאחר דיון מקצועי רב-תחומי, בו מעורבים צוות אונקולוגים ורדיולוגים בכירים, זאת במטרה להעניק את הטיפול הייחודי והטוב ביותר עבור המטופל.

 

תחת המחלקה פועלת היחידה לכירורגיית שד, בניהולה של ד"ר יסמין דגן, הנותנת מענה ושירות למטופלות ומטופלים עם מחלות שד, תוך שיתוף פעולה הדוק עם יחידות אחרות בבית החולים וקשר הדוק עם רופאי הקהילה. ביחידה נעשה שימוש בשיטות וטכנולוגיות חדישות בכירורגיה של מחלות השד, כמו גם התאמה אישית של הטיפול הכירורגי תוך ראיית האדם מאחורי המחלה. למידע נוסף על היחידה >>

 

כמו כן קיים במחלקה מרכז לניתוחי הרזיה (בריאטריה). על המטופל לקבל אישור מוועדת קבלה רב-מקצועית, הכוללת מספר רופאים מומחים, על מנת לעבור את הניתוח.

 

הצוות הסיעודי של המחלקה מורכב מאחיות מוסמכות, בעלות תארים אקדמאיים והכשרה בכירורגיה. הגישה הסיעודית מבוססת על תפיסה כוללנית וראייה הוליסטית, המציבה את המטופל ומשפחתו במרכז העשייה ומטרתה להעניק טיפול איכותי ומקצועי, תוך שמירה על כבוד האדם וזכויות החולה.

 

 

מערך הטראומה

 

המחלקה אחראית למערך הטראומה של המרכז הרפואי ברגיעה ובשעת חירום ואף מוכרת כמרכז טראומה אזורי על ידי משרד הבריאות כאחד המרכזים המובילים בישראל.

 

 

מרפאות הייעוץ

 

המחלקה מפעילה מרפאות ייעוץ ומעקב המנוהלות על ידי רופאים בכירים בתחומים הבאים:

  • מרפאה לכירורגיה כללית - במרפאה מבוצע מעקב, אבחון והמשך טיפול של מטופלים אשר צריכים לעבור ניתוח כירורגי או מטופלים שעברו ניתוח במחלקה ומוזמנים לביקורת.
  • מרפאה לבריאות השד - המרפאה מבצעת בדיקות לגילוי מוקדם של סרטן השד, מעקב אחרי נשים בסיכון גבוה ומעקב אחרי נשים אשר חלו בסרטן השד בעבר. כמו כן המרפאה נותנת מענה מקצועי רב-תחומי למחלות שד הכוללות גידולים ממאירים ושפירים בשיתוף גורמים מתחום האונקולוגיה, הפלסטיקה ומערך ההדמיה, על מנת לאפשר מענה כוללני למטופליה.
  • מרפאה להשמנת יתר - המרפאה מעניקה שירותי מעקב והמשך טיפול למטופלים אשר עברו ניתוח הרזיה (בריאטריה), כולל מעקב של תזונאית.
  • מרפאה פרוקטולוגית - המרפאה מספקת שירותי אבחון, בירור וטיפול שמרני וניתוחי באזור פי הטבעת והרקטום, כגון טחורים, פיסורות, פיסטולות ועוד.

יש לציין כי רופאי המחלקה נותנים שירות בכל קופות החולים כך שהרצף הטיפולי נשמר גם לאחר שחרור המטופל.

לראש העמוד לראש העמוד

מידע שימושי

מיקום:

בניין מרכזי אשפוז ב', קומה 4

 

שעות ביקור במחלקה:
13:00-11:00 ו-20:00-17:00

 

מספרי טלפון:

מזכירה רפואית - 04-7744437, פקס: 04-7748247 

חדר רופאים - 04-7744433

תחנת אחיות - 04-7744429/4430, פקס: 04-7744156 

אחות אחראית - 04-7744814

 

פקס: 04-7744431/4764

לראש העמוד לראש העמוד

מידע נוסף

 

לראש העמוד לראש העמוד
הלל יפה אונליין צד
בית ספר לסיעוד
נשים ויולדות
ילדים
סרטונים
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד