הדר דף הבית בלי JCI

מנו"ר - מרכז טיפול יום פסיכיאטרי לנוער

הנהלה

ד"ר טטיאנה אברט - מנהלת שירות אמבולטורי פסיכיאטרי ילדים ונוער.

גב' אלי רוזן - אחראית טיפול יום.

גב' עופרה אברג'יל - מנהלת בית הספר, המרכז החינוכי, המרכז הרפואי "הלל יפה".

גב' חן בר – מחנכת כיתה.

לראש העמוד לראש העמוד

תיאור

מרכז "מנור" הינו שירות הנותן מענה לבני נוער (גילאי 18-12) הסובלים מקשיים הסתגלותיים והפרעות פסיכיאטריות ומתקשים להמשיך ולתפקד בבית, בחברה ובבית הספר.

 

במרכז פועל צוות רב-מקצועי רפואי, פרא-רפואי וחינוכי, כולל כיתה חינוכית בפיקוח משרד החינוך המספקת לימודים אקדמיים ברמה התואמת את הגיל ואת היכולות האקדמיות של הילד. לכל נער ונערה נקבעת תכנית לימודית ייחודית (בתיאום עם המסגרת החינוכית שממנה הגיע) וקיים קשר רציף בין המסגרת החינוכית לבין מחנכת הכיתה במרכז מנור, לפי הצורך.

 

במהלך הטיפול במרכז נקבעת לכל ילד תכנית טיפולית (פסיכותרפיה) פרטנית וקבוצתית, בהתאם לצרכיו. בנוסף, מתקיימים הערכה ומעקב פסיכיאטרי מדי שבוע ומתקיים קשר רצוף בין הצוות הטיפולי של המרכז לבין ההורים, כולל הדרכת הורים שוטפת על ידי מטפל מקצועי המלווה את הנער/ה.

 

לתכנית הטיפולית במרכז מתאימים ילדים הסובלים מהפרעה פסיכיאטרית שזקוקים לטיפול אינטנסיבי יותר מאשר טיפול מרפאתי, ושתפקודם הלימודי לקוי בדרך כלל, בשל ההפרעה הפסיכיאטרית הבסיסית, אך הינם עצמאים בתפקוד היומיומי (אכילה, הבאת ציוד נדרש, שמירה על היגיינה), ללא התנהגות המסכנת את עצמם או את הזולת באופן מידי.

לראש העמוד לראש העמוד

מידע שימושי

איך פונים?

  • ההפניה לטיפול במרכז נעשית דרך רופא/ת המשפחה/ילדים, אשר חייב להעביר טופס הפניה. הגורם המפנה יכול להיות רופא מטפל, פסיכולוג, עובד סוציאלי, יועצת בית הספר ו/או ההורים עצמם. 
  • יש להעביר את ההפניה בפקס מטה. 
  • לאחר שליחת הטפסים ייקבע מפגש אבחוני במרפאה עם הנער/ה והמשפחה לצורך הערכת ההתאמה, כמו גם בדיקת ההסכמה של הנער/ה לטיפול במרכז. 
  • התשלום עבור הטיפול במרכז יתבצע על ידי קופת החולים דרך טופס התחייבות (טופס 17). 
  • העירייה/המועצה שבה מתגורר הנער/ה המטופל במרכז מספקת הסעה.

ימים ושעות פעילות:

המרכז פועל ארבעה ימים בשבוע (שני עד חמישי), בשעות 8:15 עד 15:15.

 

טלפון: 04-7744090

פקס: 04-6326410

דוא"ל: [email protected]

 

לראש העמוד לראש העמוד
הלל יפה אונליין צד
בית ספר לסיעוד
נשים ויולדות
ילדים
סרטונים
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד