הדר דף הבית בלי JCI

השירות לניתוחי מוהס (MOHS) - הסרת נגעים סרטניים מעור הפנים

הנהלה

אחראי השירות: ד"ר עופר ארנון

יחידה אחראית: היחידה לכירורגיה פלסטית (בהנהלת ד"ר יורם וולף)

לראש העמוד לראש העמוד

תיאור

שיטת מוהס או מוז (MOHS) הינה שיטת ניתוח להסרת נגעים סרטניים מעור הפנים. גידולים סרטניים על עור הפנים הינם תופעה שכיחה ביותר שמתרחשת עקב חשיפה מרובה לשמש. שיטת מוהס יעילה עבור שני סוגים עיקריים של גידולים: סרטן תאי הבסיס (BCC – Basic Cell Carcinoma), שהוא גם הנפוץ ביותר (כ-95%), זהו גידול שאינו שולח גרורות, אולם עלול להתפשט וליצור פצעים. הסוג השני, סרטן תאי הקשקש (SCC – Squamous Cell Carcinoma), בדומה לראשון, מופיע באזורי גוף שחשופים לקרינת השמש, אך עלול להתפשט אל בלוטות הלימפה או אל איברים אחרים.

 

טכניקת ניתוח מוהס מיועדת להסרת סרטן עור בעיקר משני סוגים אלה, וכן גידולים חוזרים וגידולים עם קושי בזיהוי גבולות קליניים. הטכניקה מתמקדת בעיקר בפנים במקומות בעלי חשיבות שחזורית גבוהה (עפעפיים, אף, שפתיים, אפרכסות וכו'). היא מאפשרת כריתה מינימלית של רקמה בריאה סביב הגידול ותוצאה מדויקת ואסתטית יותר.

 

השיטה נעשית לצד בדיקה מידית של הרקמה על ידי פתולוג, כך שניתן לקבל תשובות מהירות לטיב הגידול. אחוזי ההצלחה של שיטה זו בהסרת נגעים עומדים על 97%-99%. ההליך עצמו קצר, והמטופל משתחרר לביתו כבר באותו יום, במידה שהכול תקין.

לראש העמוד לראש העמוד

מידע שימושי

דרכי הגעה ויצירת קשר:

  • השירות מוצע כיום לכל מי שנמצא כמתאים לשיטה. 
  • יש צורך בהפניה של רופא עור או כירורג פלסטי (ובחלק מהמקרים גם על ידי הפניה של רופא משפחה), וכן בטופס התחייבות של המבטח הרפואי (קופת החולים). 
  • לשם קביעת תור יש לשלוח את ההפניה והטפסים הנלווים לפקס או דוא"ל: 04-7744885 [email protected]
  • לפרטים נוספים, ניתן גם ליצור קשר בטלפון שמספרו: 04-7748248.
לראש העמוד לראש העמוד
הלל יפה אונליין צד
בית ספר לסיעוד
נשים ויולדות
ילדים
סרטונים
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד