הדר דף הבית בלי JCI

יום המחקר בסיעוד

בסימן של חזרה לשגרה אקדמית: הסתיים בהצלחה עוד כנס מחקר ופרויקטים בסיעוד של "הלל יפה"

 

השבוע התקיים כנס מחקר ופרויקטים בסיעוד של המרכז הרפואי הלל יפה, שהפך להיות הכנס הראשון בנוכחות קהל שמקיים בית החולים עם החזרה המבורכת לשגרה גם בתחום הכנסים וימי העיון

 

24/05/2021

 

בכנס, שנפתח בתצוגה מרשימה של פוסטרים מקצועיים שנתלו לסקירה באולם המבואה של קומת הכנסים במרכז הרפואי הלל יפה, והמשיך בהרצאות מרתקות מהעולם המקצועי, הוצגו נושאים שונים שביטאו את העשייה בכל תחומי הסיעוד, ביניהם כאלו שהיו חלק בלתי נפרד מהשנה החולפת, כגון שחיקת הצוותים ב"שנת הקורונה", ביצוע חיסונים ובדידות האוכלוסייה המבוגרת בתקופה זו, אך גם נושאים אחרים בשגרת יומם העמוס של צוותי הסיעוד – טיפול בשבץ מוחי, חלב אם בלידה מוקדמת, טיוב תהליכי שחרור מטופלות ורצף טיפולי ועוד.

 

על היום כולו היה אמון צוות הנהלת הסיעוד בראשותה של הגב' דינה פיינבלט, שציינה בראשית דבריה כי חלק בלתי נפרד מהעצמת מקצוע הסיעוד הוא ביצוע של מחקר ואקדמיה באופן שוטף, וכי היא גאה בצוות על כי הדבר התאפשר למרות שנה כה מאתגרת, מורכבת ועמוסה כמו "שנת הקורונה". פיינבלט הודתה לצוותה על ארגון היום, ובעיקר לד"ר אנה אופיר, מרכזת תחום בהנהלת הסיעוד, ולגב' שרה פריימן מהנהלת סיעוד, שהיו הכוח המניע בפועל להצלחתו של יום המחקר.

 

לדבריה אלו הצטרפו מנהל המרכז הרפואי ד"ר מיקי דודקביץ, והמנהל האדמיניסטרטיבי ד"ר אמנון בן משה, שציינו שניהם כי השנה החולפת הוכיחה, שוב, את חשיבות מקצוע הסיעוד, והדגישו כי העשייה המחקרית אינה ברורה מאליה. שניהם החמיאו לצוות הסיעודי הן על העשייה הקלינית והמקצועית, הן על העמידות והחוסן והן על החברות והעבודה בדו-קיום בתקופה האחרונה ובכלל. שניהם אף טרחו לציין כי הכנס הקודם נערך במרץ 2020, רגע לפני שפרצה מגיפת הקורונה, וכי אך סמלי הוא שהכנס הפרונטלי האחרון שהיה לפני המגיפה, יהיה גם הראשון לפתוח את החזרה לקיום של כנסים וימי עיון פרונטליים.

 

עוד נכחה וברכה ראש מערך הסיעוד בחטיבת המרכזים הרפואיים הממשלתיים במרד הבריאות הגב' ענבל ירקוני, שציינה באופן חד-משמעי, כי מבחינתה לכל בתי החולים בישראל, קטנים וגדולים, הלל יפה מהווה מודל של תרבות ארגונית שיש להעתיק, מה שגרר אחריו מחיאות כפיים סוערות.

 

במהלך הכנס הוצגו עבודות, פרויקטים ומחקרים, שכאמור, הציגו את מגוון העשייה בתחום הסיעוד, בבית החולים ובכלל. בסיום היום הוענקו פרסים לעבודות מצטיינות.

 

את היום עצמו חתמה הופעת סטנד אפ של דינה אור, שכוונה כולה למקצוע הסיעוד ושחררה מעט את האווירה הרצינית והאקדמית של היום המוצלח כולו.

הקודםהקודם
הגדלהגדל
הבאהבא
     
  1. לעמוד הקודם
  2.  
  3. לעמוד הבא
  4.  [6-10]
הלל יפה אונליין צד
בית ספר לסיעוד
נשים ויולדות
ילדים
סרטונים
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד