הדר דף הבית בלי JCI

חדרי ניתוח

הנהלה

מנהל חדרי הניתוח: ד"ר חכים אבו ראס 

אחות אחראית: גב' ענבר ויצמן

סגנית אחות אחראית: גב' יפה אברמוביץ'

לראש העמוד לראש העמוד

צוות

מזכירה:

גב' פידלמן מיכאלה

לראש העמוד לראש העמוד

תיאור

אחד הצמתים המרכזיים והחיוניים ביותר בליבו של המרכז הרפואי הלל יפה הוא המחלקה של חדרי הניתוח. מדובר באחת המחלקות המסועפות והמורכבות ביותר בבית החולים, המחייבת אינטראקציה בין-מחלקתית רגישה, אינטנסיבית וכבדת משקל כמעט בכל היבט – רפואי, סיעודי, מינהלי, שירותי וכלכלי.

 

אופייה של המחלקה לחדרי הניתוח שונה במהותו ממחלקות אחרות. הצוות הקבוע במחלקה מורכב בעיקרו מצוות סיעודי וכוחות עזר שונים (סניטרים, עובדי ניקיון ואחרים). לכל אלו מצטרפים, בהתאם לקביעת לוח תכנון הניתוחים השבועי, צוותים של מחלקת הרדמה, שגם היא שוכנת קבע במתחם חדרי ניתוח, וצוותים של המחלקות המנתחות השונות.

 

בנוסף, ישנו ממשק עבודה הדוק עם יחידת ההתאוששות, הממוקמת בצמוד לחדרי ניתוח, ומהווה את התחנה שלפני המעבר למחלקות האשפוז הרגילות.

 

תהליך קבלה ועבודה בחדר ניתוח

כל מטופל ששובץ לניתוח מגיע למתחם חדרי הניתוח להכנה. הצוות הסיעודי מסייע בהכנה לניתוח גם בהיבט של העברת המידע לגבי מהלך הניתוח – למטופל ולמלוויו, וגם בפעולת הכנה שגרתיות לפני הניתוח, כגון הכנת החדר עצמו. במקביל, המנותח מחובר למוניטורים השונים ונעשית הזמנה של רופא מרדים לקראת תהליך ההרדמה.

 

הממשק עם מחלקת ההרדמה בלתי נפרד מעבודת צוות חדר ניתוח. לשתי המחלקות מתחם חדרי הניתוח מהווה בסיס משכן ופעילות שהיציאה ממנו והכניסה אליו היא רק הביתה או לחדר האוכל של בית החולים.

 

בדומה למחלקות האשפוז, גם כאן מצוות הצוות הסיעודי על פי חדרים בהתאם למתוכנן באותו היום ומסייע, כאמור, החל בשלב ההכנה לניתוח, דרך ההרדמה, הניתוח עצמו וביצוע רשימת הניתוח המחייבת, וכלה במעבר לחדר ההתאוששות.

לראש העמוד לראש העמוד

מידע שימושי

מספר חדרי ניתוח: 10

 

מיקום: אגף חדרי ניתוח, ממערב לבניין המרכזי

 

מספרי טלפון:

04-7744423

לראש העמוד לראש העמוד
הלל יפה אונליין צד
בית ספר לסיעוד
נשים ויולדות
ילדים
סרטונים
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד