הדר דף הבית בלי JCI

אשפוז יום

הנהלה

מנהל היחידה: ד"ר קרלוס זינגר

אחות אחראית: גב' מרינה אייסמן

סגנית אחות אחראית: אביבה איתן-אדרי

לראש העמוד לראש העמוד

צוות

מזכירה: גב' סיגלית זיגדון

לראש העמוד לראש העמוד

תיאור

היחידה לאשפוז יום היא יחידה אמבולטורית שבה מבוצעים טיפולים הדורשים אשפוז למספר שעות בלבד, כגון ניתוחים ופרוצדורות קצרי טווח, קבלת טיפולים תוך-ורידיים עבור חולים כרוניים ועוד. הצוות שלנו מורכב מאנשי רפואה המומחים בתחומם, וכן מצוות סיעודי ופרא-רפואי, ביניהם עובדת סוציאלית ודיאטנית.

 

אנו שמים לנגד עינינו את רווחת המטופל/ת ומשפחתו/ה. בהיבט זה, אנו פועלים לשם מתן טיפול מקצועי, יעיל ובטיחותי, תוך שמירה על אווירה נעימה ומשפחתית.

 

אשפוז יום פנימי

 

באשפוז יום פנימי מתבצעות פעולות, כגון: ניקור בטן, ניקור בית חזה, פעולות פולשניות המתבצעות במסגרת רדיולוגיה פולשנית, טיפוליים אורולוגיים, כגון טיפול כימותרפי מקומי על ידי חימום שלפוחית שתן בטכנולוגיה חדשנית במכשיר סינרגיו, שטיפות שלפוחית שתן MMC ו-BCG, ציסטוסקופיה וביופסיה של הערמונית, וטיפולים בפצעים קשיי ריפוי בטכנולוגיה חדישה.

 

כמו כן מתבצעים במסגרת אשפוז יום פנימי תבחיני אלרגיה, טיפול תרופתי תוך-ורידי, הנע בין שלוש לשש שעות טיפול, בהתאם לפרוטוקול הטיפולי במגוון תחומים, ביניהם טיפול לאי-ספיקת לב, ראומטולוגיה, אנדוקרינולוגיה, נוירולוגיה, כאב, כלי דם ופלזמה-פירזיס.

 

אשפוז יום כירורגי

 

באשפוז יום כירורגי מתבצעות פעולות כירורגיות מזעריות במגוון תחומים: 

  • כירורגיה פלסטית להסרת נגעים. 
  • גיניקולוגיה – פרוצדורות שמתבצעות תחת טשטוש בחדר ניתוח. נציין שרופא/ת נשים יושב/ת בחדר המותאם לצורכי האישה. 
  • אורתופדיה 
  • כירורגיית ילדים 
  • ברונכוסקופיה 
  • אף-אוזן-גרון

זמן ההמתנה לניתוח תלוי בתכנית הניתוחים לאותו יום, אשר נקבעת על ידי הרופא המנתח ובכפוף לנסיבות הרפואיות ו/או פעולות דחופות בלתי צפויות. מכאן שייתכנו שינויים בשעות הניתוחים ולכן רצוי להתכונן לשהות של מספר שעות, לעתים מעבר למתוכנן.

 

שלבי הקבלה והטיפול

עם הגעתך יש לגשת לדלפק הקבלה, הממוקם בכניסה לחדר ניתוח בבניין אשפוז ב', לצורך פתיחת תיק. יש להצטייד בטופס התחייבות מהמבטח הרפואי (קופת החולים), מכתב הפנייה מהרופא המטפל, תעודת זהות, וכן את כל המסמכים שנתבקשת להביא על ידי הרופא או המזכירה.

יש להימנע מהבאת ציוד יקר ערך.

הליך הכניסה לחדר ניתוח

בהגיע תורך לביצוע ההליך שלשמו הגעת, תלווה/י לחדר הניתוח על ידי סניטר, שם תתקבל/י על ידי צוות סיעודי ורפואי. תתבקש/י להחליף את בגדיך לחלוק חדר ניתוח.
בהתאם לתוכנית הניתוחים ואילוצי המערכת שנקבעה תוכנס/י לחדר ניתוח.

 

בסיום הניתוח/הפרוצדורה

תועבר/י לחדר התאוששות, במטרה לעקוב אחר התאוששותך מההרדמה, בדיקת החבישה הניתוחית )במידה וקיימת) ודרגת הכאב. לאחר בדיקת הרופא המרדים, ובהתאם להחלטתו, תועבר/י בליווי סניטר, לחדר ביחידה לאשפוז יום, או, בהתאם להנחיות הרופא המנתח, למחלקת אשפוז.

 

השגחה והערכה סיעודית לאחר ניתוח

בהגיעך למחלקת אשפוז יום, תתקבל/י על ידי איש צוות סיעודי ותתבצע הערכה סיעודית של מצבך. לאחר מכן, תוכל/י לשתות ולאכול ארוחה קלה, ובמידת הצורך לקבל משככי כאב. בהתאם לקריטריונים לשחרור מטופל אמבולטורי, תוכל/י להשתחרר לביתך לאחר שתעבור/י הדרכה בהתאם להמלצות הרפואיות שנכתבו במכתב השחרור הרפואי.

 

השחרור הביתה

שים/י לב! זמן ההתאוששות לאחר ניתוח שונה ממטופל למטופל.

עם ההחלטה על השחרור מהיחידה, יינתן מכתב שחרור, הסבר והדרכה לגבי המשך המעקב ו/או הטיפול בבית, בקהילה (קופת החולים/ מוסד) או במרפאות החוץ של בית החולים.

לנוחות המטופל/ת ומלוויו/ה, במתחם בית החולים קיימים בתי תפילה: בית כנסת ופינת תפילה למוסלמים. ניתן לפנות לצוות הסיעודי לשם הכוונה.

לראש העמוד לראש העמוד

מידע שימושי

מיקום:

בסמוך למלר"ד ילדים, בניין אשפוז ב', קומת קרקע

טלפון: 04-7748218/8217

פקס: 04-7748222

דוא"ל[email protected]

לראש העמוד לראש העמוד

מידע נוסף

עלון מידע למטופלים ובני משפחותיהם
לראש העמוד לראש העמוד
הלל יפה אונליין צד
בית ספר לסיעוד
נשים ויולדות
ילדים
סרטונים
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד