הדר דף הבית בלי JCI

התאוששות

הנהלה

מנהל היחידה: ד"ר אנטולי סתיו

אחות אחראית: גב' אולגה יזרייב

לראש העמוד לראש העמוד

צוות

צוות סיעודי:

גב' רחל חמיאל
מר פואז ביאדסה
גב' איריס גטר
גב' מרינה גורקוב
גב' אריג' עזב
גב' אסיה מלכין
גב' ראידה קורבי
גב' יוליה ליברמן
גב' אנג'לה אברהם
גב' סיגלית באב"ד
גב' ציפי כהן
מר והיב עתאמנה
גב' סופיה פוליסמן
גב' שרון סיבוני
גב' רשא מסארווה
גב' ברוריה אנקונינה
מר מוחמד גנאים
מר מוחמד עתאמנה
מר אמין אבו פול
גב' אלה שפירא
גב' סיון יונאי- ממן 
 

לראש העמוד לראש העמוד

תיאור

בתום ההרדמה והליך הניתוח המטופל מגיע ליחידת ההתאוששות. המטרה שלנו, ביחידת ההתאוששות, היא לאפשר למטופל רגיעה מוחלטת, טיפול ממוקד בכאב וסביבה מוגנת מפני זיהומים. קיום כל אלה חשובים להצלחת תהליך ההתעוררות וההתאוששות מההרדמה.

 

הטיפול ביחידת ההתאוששות:

צוות יחידת ההתאוששות כולל את הצוות הרפואי, עמו נמנים רופאים בעלי התמחות בתחום ההרדמה, והצוות הסיעודי, המורכב מאחיות מוסמכות בעלות תארים אקדמאיים והכשרה בטיפול נמרץ, כולם מיומנים ומנוסים בטיפול במצבי החירום השונים העלולים להופיע לאחר הרדמה. לנגד עינינו עומדים המטופל ומשפחתו, ומטרתנו היא להעניק טיפול איכותי תוך שמירה על כבוד האדם וזכויות החולה.

 

קבלת מידע על מטופל במהלך שהותו במתחם ההתאוששות:

לרשותכם עומד מסך אלקטרוני, שבו ניתן לקבל מידע על אודות השלבים השונים בתהליך שעובר יקירכם. במהלך שהות המנותח ביחידת ההתאוששות, יספק הצוות הסיעודי והרפואי הסבר ומענה לשאלות למטופל ולבני משפחתו.

עם זאת, חשוב לציין, כי הניתוח ותהליך ההתאוששות נמשכים לעתים שעות ארוכות ומחייבים סבלנות רבה של בני המשפחה והמלווים. שיתוף פעולה וגישה חיובית במצב רגיש זה יסייעו לכם ולנו בטיפול ובהמתנה, עד שחרורו של המטופל מהתאוששות למחלקת האשפוז רגילה.

 

חדר המתנה למשפחות:

לנוחות בני המשפחה והמלווים קיים בסמוך לחדרי הניתוח חדר המתנה ייעודי, בו תוכלו לשהות עד לסיום הניתוח וההתאוששות של יקירכם. על מנת להקל עליכם את השהות הותקנו במקום מכונות שתייה וממכר מזון, מקרן טלוויזיה ומתקן מים קרים. כמו כן, לרשותכם מסך אלקטרוני, עליו מידע על שלבי הניתוח של יקירכם.

 

ביקור המטופל בתום הניתוח:

בשל אופי הטיפול  הדינאמי ביחידה, שהייה מתמשכת של בני משפחה ומלווים לצד המטופל אינה אפשרית. עם זאת, ככל הניתן, אנו מאפשרים ביקור קצר של בן משפחה אחד בלבד. ביקור זה יתקיים בכפוף לפעילות הצוות הסיעודי, תוך שימת דגש על הפרטים הבאים:

לפני הכניסה ליחידה, ובשל החשש מזיהומים, יידרש המבקר לנקוט באמצעים הבאים:

  • חיטוי ידיים, תוך שימוש בחומר מחטא המצוי בכניסה ליחידה. יש להקפיד על חיטוי בכניסה ליחידה ועם סיום הביקור בכדי למנוע העברת זיהומים.
  • לבישת חלוק המצוי בעגלה בכניסה. אין לבקר חולים אחרים או להסתובב ביחידה. בכל שאלה יש לקרוא לאח/ות שיגיעו אליכם.
  • האישור לביקור יינתן רק על ידי הצוות הסיעודי ביחידת ההתאוששות ובהתאם לשיקול דעתם, לפי המצב ביחידה באותו הזמן.
  • פעוטות וילדים – מותרת כניסת הורה אחד בלבד, אשר רשאי לשהות לצד ילדו במשך כל זמן אשפוז ביחידת התאוששות, בכפוף להוראות צוות הסיעוד ביחידה.

 

העברת המטופל ממחלקת התאוששות:

לאחר התייצבות מצב המטופל הוא יועבר להמשך טיפול באחת ממחלקות בית החולים או ביחידה לאשפוז יום. זאת, על ידי גורם המוסמך לכך בלבד מקרב עובדי בית החולים (משפחות החולים אינן יכולות להעביר את המטופלים בעצמן). הודעה על ההעברה ויעדה תימסר לקרובי המשפחה הממתינים.

בכל שאלה ופנייה נשמח לעמוד לרשותכם.

 

לראש העמוד לראש העמוד

מידע שימושי

טלפון: 04-7744529 

פקס: 04-7744557

לראש העמוד לראש העמוד

מידע נוסף

דף מידע והדרכה - יחידת התאוששות
לראש העמוד לראש העמוד
הלל יפה אונליין צד
בית ספר לסיעוד
נשים ויולדות
ילדים
סרטונים
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד