הדר דף הבית בלי JCI

יום עיון בנושא פגיעה מינית

"מחויבים להגביר מודעות"

 

המחלקה לעבודה הסוציאלית במרכז הרפואי הלל יפה ערכה, בשיתוף מכון חרוב והוועדה לטיפול באלימות של בית החולים, יום עיון, שכותרתו "פגיעה מינית, מה מסתתר מאחורי הדלת?"

 

20/06/2022

 

ביום העיון, שנועד לאנשי מקצוע בתחומים המסייעים למי שחווה אלימות מינית במשפחה או מחוצה לה, לקחו חלק כ-150 משתתפים ממגוון התחומים העוסקים בעניין זה: קופות החולים, שירותי רווחה, עורכי דין, מרכזי חירום, כפרי נוער, מרכזי סיוע, מומחים מתחום הרפואה, מטפלים ופסיכולוגים מבריאות הנפש ילדים ונוער ומבוגרים ועוד.

 

המטרה המרכזית של הכנס הייתה חשיפת הפעילות של מרכז "הלנה" – המרכז לנפגעי ונפגעות תקיפה מינית, שנפתח במרכז הרפואי הלל יפה בנובמבר 2020.

 

פתחה את הכנס הרצאתה של עו"ס ענת אופיר, מנהלת המיזם למניעת התעללות בילדים ממכון חרוב, שדיברה על מאפייני הפגיעה המינית, ההשלכות והמחסומים בדיווח. בהמשך, בהתאם למטרת היום, הציגו את מרכז הלנה – המרכז לנפגעות ונפגעי תקיפה מינית בהלל יפה, מנהלת המרכז ד"ר רינת ריינס, ורכז התחום עו"ס נירית קריביצקי. השתיים סקרו את נתוני ההגעה למרכז מאז שהוקם, תוך חידוד המורכבות בטיפול הרגיש הנדרש.

 

מנהלת המרכז להגנה לילדים ונוער בבית לין בנתניה שירי שוסהיים, עו"ס קליני ופסיכותרפיסטית, הציגה את בית לין כמעטפת טיפולית לילדים ונוער וחידדה את אופי העבודה בו, במיוחד למול מרכז הלנה.

 

במהלך יום העיון הציג התיאטרון החברתי "פלטפורמה" הצגה שכללה שחקניות נפגעות תקיפה מינית בעצמן. בסיום היום הועלתה בפני הנוכחים עדות של שורדת פגיעה מינית, ששיתפה את הקהל בצורה מעוררת הערכה בדרך שעברה, וזכתה לתגובות מרגשות.

 

מנהלת המחלקה לעבודה סוציאלית עו"ס אלינה פישנזון ואחראית מחלקת ילדים עו"ס מראם קעוער, מסכמות את היום באומרן: מדובר בנושא קשה וכואב, המחייב אותנו להגביר את המודעות בזיהוי ואיתור נפגעי פגיעה מינית כל העת, לשם קבלת טיפול הולם ובזמן. ביום עיון זה היה חשוב לנו לחשוף את הקהילה המקצועית לכל השירותים הניתנים בנושא בהלל יפה, אך גם בקהילה, ונראה שיום זה בהחלט תרם למטרה זו. תודתנו לכל מי שמסייע לעשייה החשובה של מרכז הלנה ולכל מי שסייע לקיומו של יום העיון.

הקודםהקודם
הגדלהגדל
הבאהבא
     
  1. לעמוד הקודם
  2.  
  3. לעמוד הבא
הלל יפה אונליין צד
בית ספר לסיעוד
נשים ויולדות
ילדים
סרטונים
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד