הדר דף הבית בלי JCI

כנס מערך בריאות הנפש

להתמודד, אבל לא לבד

 

המערך לבריאות הנפש של המרכז הרפואי הלל יפה, בשיתוף מרכז יה"ל חדרה מבית עמותת "איכות בשיקום", קיים יום עיון על הקשר בין טיפול שיקומי ומשפחה, משלב האשפוז ועד ההגעה לגורמים משקמים בקהילה

 

17/07/2022

 

התמודדות עם מחלת נפש היא עניין לא פשוט למתמודד עצמו ולמטפל שלו, אך גם לבני משפחתו קיימות מורכבויות ונוצרים אתגרים שיש לתת עליהם את הדעת. משפט זה חובק בתוכו את הנושאים המרכזיים שבהם עסק יום העיון שהתקיים השבוע במרכז הרפואי הלל יפה, בשיתוף מרכז יה"ל חדרה - עמותת איכות בשיקום (מרכז הנותן שירותים לבני משפחה של מתמודדים עם בריאות הנפש), אליו הגיעו כ-200 משתתפים – גורמי מקצוע ומשפחות מתמודדים.

 

במהלך היום הועברו הרצאות על אופייה של מחלת הנפש וההכרה בכל הצדדים – המטפל, המטופל והמשפחה, כולל הרצאה ששילבה את שלוש הזוויות, וכן פאנל בהשתתפות גורמי טיפול, שיקום ומשפחה.

 

בפתיחת היום ברכו יו"ר השדולה לבריאות הנפש בכנסת חברת הכנסת עו"ד מיכל וולדינגר, מנהלת האגף לבריאות הנפש במשרד הבריאות ד"ר טל ברגמן, מנהל המרכז הרפואי הלל יפה ד"ר מיקי דודקביץ, מנהלת יה"ל בחדרה הגב' איילת בסיס והעובד הסוציאלי במרכז יה"ל עידו סולם.

 

כמו כן, בירכה מנהלת מערך בריאות הנפש של הלל יפה ד"ר אפרת סיטי-אליפז, אשר סקרה את פעילות מערך בריאות הנפש ויכולותיו בשנים האחרונות, והודתה לכל הנוכחים על הגעתם ליום זה, שעל ארגונו הייתה אמונה עו"ס שלומית קורן ממערך בריאות הנפש, יחד עם סניף יה"ל בחדרה.

 

כל המברכים הסכימו כי בשנים האחרונות קשר השתיקה סביב מתמודדי בריאות הנפש הולך ונפרם, והדבר פועל לטובת המתמודדים והמשפחות. עם זאת, הסכימו כי הפעילות בנושא צריכה להתרחב, וכי הציבור צריך להיות מודע לכך שמתמודדי נפש רוצים להיות משולבים בחברה למרות מחלתם.

 

ד"ר מיקי דודקביץ וד"ר טל ברגמן הדגישו את העשייה החשובה של מערך בריאות הנפש, את החסר בתקצוב, שנכון לכל מערכת הבריאות, אך גם בתחום בריאות הנפש, שם החסך במשאבים מתבטא גם בקושי לשמר אנשי מקצוע טובים במערכת הציבורית. כל אלה הוזכרו לצד העבודה המסורה והנפלאה שעושים אנשי מערך בריאות הנפש בבית החולם ובקהילה.

 

לדבריהם הצטרפה הגב' איילת בסיס, שדיברה על משפחות המתמודדים שמגיעות למרכז יה"ל לקבלת סיוע ומרווח נשימה כדי לעבד את הקושי, למצוא פתח לתקווה ולשינוי במצב, ובעיקר, בכדי לקבל כלים למסע להחלמה. היא הודתה להנהלת עמותת איכות בשיקום - למנכ"לית איילה ראלי ולמנהלת המקצועית רותם בר שלום על הסיוע והתמיכה ביה"ל חדרה, וכן למערך בריאות הנפש בהלל יפה על שיתוף הפעולה המוצלח.

 

את היום החשוב חתמה ההצגה "אביב משוגע", המתארת מערכת יחסים אם-בן, כאשר הבן סובל מהפרעה נפשית, ששלחה את המשתתפים לבתיהם עם הרבה מאוד חומר למחשבה.

הקודםהקודם
הגדלהגדל
הבאהבא
  1. לעמוד הבא
  2.  [6-8]
הלל יפה אונליין צד
בית ספר לסיעוד
נשים ויולדות
ילדים
סרטונים
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד