הדר דף הבית בלי JCI

הכנס השני לשבץ מוחי

הסתיים בהצלחה הכנס השני בנושא שבץ מוחי

 

היחידה לשבץ מוחי במחלקה הנוירולוגית של המרכז הרפואי הלל יפה סיכמה את הכנס השני המקצועי בנושא שבץ מוחי, שבו נכחו למעלה מ-200 אנשי מקצוע רפואיים, סיעודיים, מקצועות הבריאות ואחרים מכל רחבי הארץ

 

27/10/2022

 

חשיבות הזיהוי המוקדם של שבץ מוחי והטיפול המוקדם בו הפכו לנושא חשוב בקרב גורמי מקצוע במוסדות רפואיים בקהילה ובכלל. הכנס בנושא שבץ מוחי, שנערך במרכז הרפואי הלל יפה זו השנה השנייה, עסק במגוון נושאים שמטרתם להעלות את המודעות לתחום חשוב זה. אבחון בזמן, וכן טיפול מתאים ומהיר של שבץ מוחי, עשויים להיות לא רק מצילי חיים, אלא גם קריטיים לאיכות החיים של מי שלקה בו.

 

הכנס אורגן על ידי צוות היחידה לשבץ מוחי במרכז הרפואי הלל יפה, שבראשה עומד ד"ר סרג'יו שבתאי: מחמוד אבו חלף – אח במחלקה לנוירולוגיה ומתאם נושא השבץ בבית החולים; אוקסנה פורת – אחות אחראית במחלקה הנוירולוגית; וורד כהן – מפקחת בהנהלת הסיעוד של המרכז הרפואי. בכנס השתתפו מומחים מכל רחבי הארץ – בתי חולים עמיתים, מוסדות בריאות בקהילה, מד"א ועוד.

 

בתחילת הכנס נשאו דברים מנהל המרכז הרפואי, ד"ר מיקי דודקביץ, ומנהלת הסיעוד, הגב' דינה פיינבלט, שדיברו על ההתקדמות בתחומי הטיפול בשבץ מוחי ועל חשיבות הסנכרון בין כל הגורמים המעורבים בשרשרת הטיפול בשבץ המוחי – עד להגעת המטופל לבית החולים, בבית החולים ובתהליך השיקום. שניהם ציינו את העבודה המסורה שנעשית ביחידה לשבץ מוחי ובמחלקה הנוירולוגית של בית החולים בתחום זה ובכלל.

 

בהמשך היום נערכו הרצאות מקצועיות שונות של מיטב המומחים של המרכז הרפואי, אנשי מד"א ומרצים אורחים. בין ההרצאות: מיון ראשוני בשבץ מוחי, פגיעה קוגניטיבית ושבץ מוחי, חידושים בטיפול התרופתי בשבץ מוחי חריף, ניהול שבץ איסכמי חריף בטיפול נמרץ, הדמיה מתקדמת בשבץ מוחי ועוד.

 

במקביל לכנס, הסתובב צוות נאמני נושא תחום שבץ מוחי ב"הלל יפה" במחלקות האשפוז של בית החולים, ביוזמתו של האח המתאם את התחום, מחמוד אבו חלף, לטובת פעילות שמטרתה גם היא העלאת המודעות לתסמיני השבץ המוחי, אבחון וטיפול בנושא.

 

ד"ר סרג'יו שבתאי, מנהל היחידה לשבץ מוחי, הודה לכל מי שהשתתף בארגון הכנס וציין לשבח את שיתוף הפעולה הפורה והחשוב בין בית החולים למד"א ולגורמים נוספים בתחום זה.

הקודםהקודם
הגדלהגדל
הבאהבא
  1. לעמוד הבא
  2.  [6-10]...[11]
הלל יפה אונליין צד
בית ספר לסיעוד
נשים ויולדות
ילדים
סרטונים
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד