הדר דף הבית בלי JCI

יום עיון מחלקות פנימיות

"מסתכלים פנימה"

 

למעלה מ-200 אנשי צוות וסטודנטים לסיעוד לקחו חלק ביום עיון ייעודי שנשא את השם המחייב "כל מה שרצית לדעת על המחלקות הפנימיות ולא העזת לשאול"

 

28/05/2023

 

"המחלקות הפנימיות הן הלב הפועם של כל בית חולים, הן הבסיס הראשוני לכל צורת טיפול, הן הכרחיות ואין בלתן", על עובדה חשובה זו הסכימו כל מי שהגיעו לברך בפתיחת יום העיון שנערך במרכז הרפואי הלל יפה וכותרתו, כאמור, "כל מה שרצית לדעת על המחלקות הפנימיות ולא העזת לשאול". בין המברכים היו מנהל המרכז הרפואי ד"ר מיקי דודקביץ, מנהלת הסיעוד הגב' דינה פיינבלט, האחות הראשית בחטיבת בתי החולים הממשלתיים הגב' ענבל ירקוני, ממלאת מקום מנהלת בית הספר לסיעוד הגב' תמר וכטר, וכן המפקחת בהנהלת הסיעוד של הלל יפה הגב' ורד כהן, שריכזה את יום העיון והנחתה אותו.

 

יום העיון, שנערך בשיתוף הצוות הבכיר של המחלקות הפנימיות והנהלת הסיעוד של המרכז הרפואי הלל יפה, עסק בסוגיות השונות העומדות בפני הצוות הסיעודי במחלקות הפנימיות. כחלק מהיום הועלו סוגיות שעסקו בקשיים, העומסים, האתגרים והמורכבויות שעומדים בפני הצוותים במחלקות הפנימיות, אבל גם ביופי שבעיסוק בתחום הרפואה הפנימית, שיש בו בכדי להכיל כמעט כל תחום רפואה.

 

ההרצאות עסקו בסטיגמות הקיימת על העבודה במחלקה פנימית (אעיד דראושה, אח אחראי מחלקה פנימית ד'), באופן שבו תיראה העבודה העתידית במחלקה פנימית (רינה אבילביץ', אחות אחראית מחלקה פנימית ג'), בקשיים שניצבים בפני הצוות בעבודה במחלקה פנימית וכיצד לעמוד מולם (רותם נובוסלסקי, אחות אחראית מחלקה פנימית ב'), והחלק האקדמי בעבודת הסיעוד במחלקות הפנימיות (ולדה דובינצ'יק, אחות אחראית מחלקה פנימית א').

 

עוד הרצתה ד"ר לימור גולדנברג, רופאה בכירה במחלקה פנימית ב', שדיברה על חשיבות העבודה המשותפת כתף אל כתף של הצוות הסיעודי והרפואי. את סבב ההרצאות חתם פאנל שאלות ותשובות, שאפשר לקהל, שהורכב מאחים ואחיות במקצועות הסיעוד השונים ומסטודנטים לסיעוד, לשאול שאלות, חלקן, כיאה לתחום הרפואה הפנימית, לא פשוטות למענה.

 

בסיום היום התקיימה הופעת סטנד-אפ שדיברה על הומור ויצירתיות בסיעוד בעידן הדיגיטלי, אותה העביר רביע מגנדף, אח במחלקה פנימית בבית החולים רמב"ם בחיפה.

הקודםהקודם
הגדלהגדל
הבאהבא
  1. לעמוד הבא
הלל יפה אונליין צד
בית ספר לסיעוד
נשים ויולדות
ילדים
סרטונים
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד