הדר דף הבית בלי JCI

מטיילים על גלגלים

חולי דיאליזה המטופלים במכון הדיאליזה של המרכז הרפואי "הלל יפה", ביניהם 9 חולים המרותקים לכסאות גלגלים, יצאו ליום טיול שהותאם לצורכיהם המיוחדים
5/07/2011

 
מדובר בחולים הנאלצים לקבל טיפולי דיאליזה יומיומיים. טיפול דיאליזה במכון הנפרולוגי של "הלל יפה"
חולי הדיאליזה של המרכז הרפואי "הלל יפה" זכו ליום אחד לשכוח מעט את בעיותיהם, ויצאו לטיול בעכו ופקיעין, שאורגן במיוחד עבורם. את הטיול יזמה "העמותה לקידום ולשמירת זכויות חולי הכליות", בשיתוף המרכז הרפואי "הלל יפה". החולים יצאו בבוקר באוטובוס מיוחד המותאם להובלת כסאות גלגלים, והתלוו אליהם בני משפחותיהם והצוות הרפואי המטפל בהם בבית החולים.

  

מדובר בחולים במצב בריאותי קשה. מחלת כליה סופנית פוגעת באופן בלתי הפיך בתפקוד הכליות ומאלצת את החולים לקבל טיפולי דיאליזה כדי להשאר בחיים. חלקם ממתינים זמן ממושך לתרומת כליה להשתלה, וחלקם כבר אינם מתאימים להשתלה ומקבלים טיפולי דיאליזה למשך שארית חייהם. מצבם הרפואי אינו מאפשר להם לצאת לטיולים ונופש כמו כל אדם רגיל – קשה להתנייד על כסאות גלגלים ומקומות רבים אינם נגישים לנכים, ובמקרים רבים מצבם הכלכלי של החולים מקשה עליהם לעמוד בהוצאות הכרוכות בבילוי כזה.  

 

על כן היה הטיול הזה הזדמנות נדירה עבורם להתאוורר משגרת הטיפולים במכון הדיאליזה של המרכז הרפואי "הלל יפה" במסגרת טיול שהותאם לצורכיהם היחודיים והתחשב באילוציהם הבריאותיים. (החולים עוברים 4-3 טיפולים כל שבוע, כל טיפול נמשך כ- 4 שעות, כאשר חולה ממוצע נמצא במכון 50 עד 65 שעות בכל חודש למשך כל ימי חייו). 

 

ד"ר נעה ינאי, מנהלת המכון הנפרולוגי במרכז הרפואי "הלל יפה", מסבירה כי שגרת הטיפולים של חולי הדיאליזה היא קשה, אינטנסיבית ושוחקת. "במכון אנו עוסקים יומיום במציאת איזון רפואי ונפשי עבור מטופלינו. מבחינה זו, אנו שמחים על שיתוף הפעולה עם העמותה ליצירת פעילויות תרבות ופנאי המסייעות להקל על המטופלים ולשפר את איכות החיים שלהם".  

 

המטופלים, מצדם, בירכו על היוזמה והביצוע. אחד מהם אף ציין כי מבחינתו הטיול היה דרך מצוינת להתאוורר מההתעסקות הבלתי פוסקת במחלה הדורשת ממנו להעביר את זמנו בעיקר בין הבית למכון הדיאליזה. "זו הייתה פעילות שממש עזרה לי לשכוח את החולשה ואת הכאבים לכמה שעות ותודה לעמותה ולאנשי המכון של "הלל יפה" שארגנו את הטיול הזה.  

 

 למכון לנפרולוגיה ויתר לחץ דם» 

 
הדפס

עוד ב"מה חדש"

הלל יפה אונליין צד
בית ספר לסיעוד
נשים ויולדות
ילדים
חיוג מקוצר
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד