הדר דף הבית בלי JCI

הלל יפה: שיא ילודה חדש בסוכות

92 לידות התרחשו במהלך חג הסוכות, 56 מהן רק בסוף השבוע האחרון של החג. פרופ' חלק: "בחודשים האחרונים אנחנו עדים לעלייה בכמות היולדות והלידות, אבל בשבוע האחרון בהחלט נוצר שיא חדש"
9/10/2012

לצוות אגף האמהות של המרכז הרפואי הלל יפה לא ברור מה קרה בדיוק לפני תשעה חודשים, אבל לפי כמות התינוקות שבאו לעולם רק בשבוע האחרון – נראה שמדובר במשהו טוב.

 

"אנחנו רגילים לזה שבמהלך ספטמבר ואוקטובר כמות הלידות גבוהה יותר מבשאר חודשי השנה", מציין פרופ' חלק, מנהל מחלקת נשים ויולדות, "אבל השנה היה חג סוכות בהחלט מיוחד ולא שגרתי, אפילו במונחים שלנו".  

 

לא פחות מ- 92 לידות התרחשו במהלך החג, למעלה ממחציתן (56) בסוף השבוע האחרון של החג, רובן המכריע לידות רגילות.  

 

"חדר לידה היה מלא כל הזמן, וכך גם המחלקה. מה שנקרא – הרבה אושפיזין חדשים בסוכה", מתארות בחיוך אורלי בסיס ואורנה גרינברג, האחיות האחראיות בחדר לידה ובמחלקת יולדות.  

"הצוותים שלנו לא נחו לשנייה", הן מספרות, "אנחנו באמת לא יודעת מה קרה השנה, אבל ברור לכולם שזה מבורך".  

 

גם בתינוקייה לא נחו לרגע, אם כי ד"ר מיכאל פלדמן, מנהל מחלקת ילודים ופגים, טוען שלמרות העומס הרב, השקט והסדר במחלקה נשמרו להפליא: "כל השחרורים בוצעו במועדם וללא עיכובים, ומי שרצתה לצאת לחגוג בבית, זכתה לעשות זאת, בכפוף למצב בריאותה כמובן, יחד עם הצאצא החדש וללא הפרעות".  

 

נכון להיום, אחרי שההקפות כבר הסתיימו ומדינת ישראל מתחילה לחזור לאטה לשגרה נטולת חגים, עדיין מאושפזים במחלקת יולדות כ-35 יולדות ותינוקיהן. רובן המכריע תשוחררנה בימים הקרובים. ובאגף האמהות? ממשיכים לעבוד כרגיל ומקווים לשבור שיא חדש בעתיד.  

 

צוות אגף מיילדות בחברת כמה מן היולדות שילדו במהלך החג ותינוקיהן

 

 

לאתר נשים, יולדות ופריון» 

 

 

 

 

 
הדפס

עוד ב"מה חדש"

הלל יפה אונליין צד
בית ספר לסיעוד
נשים ויולדות
ילדים
חיוג מקוצר
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד