הדר דף הבית בלי JCI

המרכז הרפואי הלל יפה: תרומת ביצית שנייה

בסוף השבוע בוצעה ביחידה להפריה חוץ-גופית של הלל יפה תרומת ביצית אנונימית חוקית שנייה. פרופ' משנה אדריאן אלנבוגן, מנהל היחידה: "אני מקווה שנשים רבות נוספות יגיעו לתרום"
25/11/2012

תרומת ביצית אנונימית וחוקית נוספת התבצעה בסוף השבוע שעבר ביחידה להפריה חוץ-גופית במחלקת נשים ויולדות של המרכז הרפואי הלל יפה. מדובר בתרומה שנייה במספר, של תורמת בשנות ה- 30 לחייה, שעמדה בכל הקריטריונים הנדרשים. כידוע, בחודש יוני השנה בוצעה ביחידה להפריה חוץ גופית של "הלל יפה" התרומה הראשונה, שסללה את הדרך ליישום חוק תרומת הביציות בישראל.

 

פרופ' משנה אדריאן אלנבוגן, מנהל היחידה להפריה חוץ-גופית של המרכז הרפואי הלל יפה, שהיה בין הפועלים למיצוב החוק וכיום נמצא בין הפועלים לממשו, מציין כי כעת ישנן ביחידה מספר נשים שפנו למתן תרומה הנמצאות בשלבים שונים של התהליך, שהוא מורכב ביותר ודורש מחויבות גבוהה של התורמת.

 

בדומה לתורמת הראשונה, גם הנוכחית ראתה בתרומה חשיבות רבה בסיוע לנשים הרוצות להביא ילדים לעולם. זו אגב הסיבה העיקרית למתן התרומה. יש להזכיר ולציין כי כל התהליך מחייב אנונימיות גמורה בין התורמת לנתרמות הפוטנציאליות וכי לא מתאפשר כל קשר ביניהן, גם אם ירצו בכך.

 

ביחידה להפריה חוץ-גופית של המרכז הרפואי הלל יפה שמחים על התרומה הנוספת, ובהחלט מצפים לתורמות נוספות שתגענה בעקבותיה. "לא כל הנשים שפנו לביצוע התרומה מתאימות, לצערנו", מסביר פרופ' משנה אלנבוגן, "אך מן הראוי לציין כי יחסית למספר הנתרמות הפוטנציאליות, מספר התורמות הוא עדיין קטן משמעותית. כולי תקווה כי מדובר ב'חבלי לידה' ראשונים, וכי בעקבות שתי התרומות האלו תגענה תורמות נוספות".

 


פרופ' אלנבוגן וד"ר מיכאלי מדאה, מנהלת המעבדה של היחידה

קראו עוד:

הלל יפה: תרומת ביצית ראשונה בישראל 

תרומת ביצית בישראל: החוק והתהליך

 

למחלקת נשים, יולדות ופריון

 
הדפס

עוד ב"מה חדש"

הלל יפה אונליין צד
בית ספר לסיעוד
נשים ויולדות
ילדים
חיוג מקוצר
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד