הדר דף הבית בלי JCI

חוגגים את שבוע ההנקה

כבכל שנה, בתחילתו של חודש אוגוסט, ציינו במרכז הרפואי הלל יפה את שבוע ההנקה הבינלאומי. מחלקת יולדות התקשטה בבלונים צבעוניים וכל הנשים במחלקה קיבלו ערכה אישית מפנקת וייעוץ הנקה אישי
3/08/2021

כמדי שנה, חגגו במרכז הרפואי הלל יפה את שבוע ההנקה הבינלאומי באווירה צבעונית ומשמחת. מחלקת יולדות התקשטה בבלונים צבעוניים וכל הנשים המאושפזות, לפני ואחרי לידה, קיבלו מארז אישי מפנק, שכלל קופסה עם מיטב הפירות היבשים, סרבל ליילוד עם הכיתוב "נולדתי בהלל יפה", מגבוני ריענון, אלכוג'ל, דפי הסבר על הנקה וטיפול ראשוני בתינוק ועוד.

 

המארזים חולקו לנשים המאושפזות במחלקת אם ועובר (הריון בסיכון), חדרי לידה, מחלקת יולדות ובפגייה. במהלך השבוע התקיימו מגוון הרצאות מרתקות לנשים המאושפזות, ביניהן פיזיותרפיה לרצפת האגן, טיפים להתפתחות תקינה של היילוד ועל החוויה הרגשית בימים הראשונים לאחר הלידה.

 

מפקחת הסיעוד באגף האימהות בהלל יפה אורלי בסיס ציינה: "בשבוע זה אנו מדגישים את חשיבות הרצף הטיפולי ושיתופי הפעולה של בית החולים עם הקהילה. צוות לשכת הבריאות של נפת חדרה הגיע יחד עם יועצות הנקה מהמחוז לבית החולים כדי לפגוש את היולדות המאושפזות. יועצות ההנקה שהגיעו הצטרפו ליועצות ההנקה של אגף האימהות ויחד העניקו ייעוץ הנקה לכל היולדות בצורה פרטנית, במטרה לסייע להן ולוודא שהן אכן עושות זאת בצורה טובה ונכונה".

 

כאן המקום להזכיר כי חלב אם הוא המזון הטוב ביותר עבור היילוד, התורם לחיזוק המערכת החיסונית, בפרט כשעננת הקורונה עדיין מרחפת מעלינו. גם לנשים עצמן, הנקה מסייעת בכיווץ הרחם ובירידה במשקל, מפחיתה את הסיכון לחלות בסרטן שד, סרטן השחלות ומחלות לב, וכן תורמת לחיזוק הקשר והחיבור הראשוני עם היילוד.

 


האחות אחראית פגייה יסמין פרץ מעניקה מארז מתנה לאחת האימהות במחלקה

 
הדפס

עוד ב"מה חדש"

הלל יפה אונליין צד
בית ספר לסיעוד
נשים ויולדות
ילדים
חיוג מקוצר
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד