הדר דף הבית בלי JCI

יום המחקר

עבודות מצטיינות ומחקר שנעשה בשנה מורכבת במיוחד

 

המרכז הרפואי הלל יפה קיים את יום המחקר השנתי שלו, בו רוכזו והוצגו למעלה מ-80 מחקרים שנעשו על ידי מומחי המרכז הרפואי בתחומים שונים

 

10/07/2024

 

את היום פתח מנהל מערך הלב של הלל יפה פרופ' אריאל רוגין, אשר עמד בראש הוועדה המארגנת של יום המחקר. הוא סקר את האופן בו נאספו ונבחרו המחקרים המוצגים, וציין את שלוש העבודות שזכו בפרס מחקר מצטיין, מהמחלקות גינקולוגיה, קרדיולוגיה ואגף המעבדות.

 

בהמשך, נשא דברים דיקן הפקולטה לרפואה בטכניון פרופ' עמי אהרונהיים, תוך ציון חשיבות קיום מחקר בימים בהם מדינת ישראל שרויה במלחמה, וההשפעה של מצב זה על ביצוע מחקרים ופרסומם. מנהל המרכז הרפואי ד"ר מיקי דודקביץ ציין גם הוא את מורכבות העשייה המחקרית והתובענות שלה, לצד הגאווה וההערכה הרבה לחוקרים. 

 

מנהלת מערך החדשנות והמחקר בהלל יפה ד"ר שרון רשי-אלקלס סיכמה באומרה, כי מחקר מזין את החדשנות, תורם לקידום הידע הרפואי, מביא לפרוטוקולים משופרים ולפיתוח טכנולוגיות חדשניות, כאשר לכל אלו קריטית נוכחות המומחים ועבודתם המאומצת.

 

במהלך יום המחקר זכו הנוכחים להרצאה של מנהל מכון סקוג'ן לביולוגיה סינתטית באוניברסיטת רייכמן פרופ' יוסי שחם דיאמנט, על הפוטנציאל הגלום בשילוב תחום הביו-קונברג'נס (bio-convergence) ומדע הרפואה, ונתן דוגמאות כיצד ניתן לשלב טכנולוגיות חדשניות מתחומי הביולוגיה וההנדסה לצורך מתן מענה לאתגרים שטרם נפתרו בתחומי הרפואה.

 

עבודות המחקר השונות הוצגו לקהל הנוכחים במבואת אולם הכנסים, וכן הוצגו עבודות המחקר הזוכות והפוסטרים המצטיינים על ידי החוקרים עצמם. מיטב מחקרי המרכז רוכזו בספר תקצירים מיוחד אשר הופק לרגל האירוע. הפרסומים הגיעו מכל מחלקות ואגפי הלל יפה וכללו גם סיעוד, רוקחות, עבודה סוציאלית ומעבדות. במהלך החודש הקרוב יזכו אורחי המרכז הרפואי לסקור את כלל הפוסטרים שהוצגו במהלך היום במבואת בניין א' של המרכז הרפואי.

הקודםהקודם
הגדלהגדל
הבאהבא
  1. לעמוד הבא
  2.  [6-8]
הלל יפה אונליין צד
בית ספר לסיעוד
נשים ויולדות
ילדים
סרטונים
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד