הדר דף הבית בלי JCI

שומרים על דיאטה בחנוכה – יש דבר כזה!

למי שלא רוצה לוותר על מסורת וסמלי חג החנוכה אבל גם מעוניין לשמור על הדיאטה, שרה שטרן-קטיעי ולאה פרנקל, דיאטניות משירות הדיאטה של המרכז הרפואי הלל יפה, מציעות כמה כללי 'עשה ואל תעשה' באשר לתענוג המטוגן
29/11/2010
 
העדיפו אותן אפויות. סופגניות

אין כמו ערימת סופגניות ריחניות מלאות ריבה וכל טוב, שעליהן מפוזרת בנדיבות אבקת סוכר עדינה. אז כן, יש בזה שמן, זכר לכד ההוא שנתן שמנו עבור האור למשך שמונה ימים, אבל עכשיו הוא גם האחראי העיקרי לתוספת הקלורית הכרוכה בטיגון. נכון, יש כאלו שסופגנייה "לא עושה להם את זה", ולעומתם, יש את אלו שגם על סופגנייה או לביבה מאתמול, לא יוותרו בהכרח. אז איך נמנעים מזלילה חסרת מעצורים בחנוכה?

 

שרה שטרן-קטיעי ולאה פרנקל, דיאטניות ביחידת הדיאטה של המרכז הרפואי הלל יפה, מציעות חמישה כללי ברזל שכדאי לאמץ:

 

  • בחרו את הזמן והמקום. החליטו כי במהלך החג אתם אוכלים מספר מסוים של סופגניות או לביבות וזהו. החליטו שזה יהיה באירוע הדלקת נרות כזה או אחר, וזהו. כוח רצון. מי אמר ששכנוע עצמי בעניינים כאלה לא עוזר? ותרו על הסופגניות הטריות פחות ואל "תנשנשו" את השאריות של הלביבות מאתמול, שהרי, כולנו יודעים - "זה לא שווה את הקלוריות". 
  • ותרו על משהו בארוחה הרגילה על מנת שתוכלו "להשלים את כמות הקלוריות" בסופגנייה כקינוח. כך צריכת הקלוריות שלכם לא תיפגע וגם תזכו במעדן הקינוחי החגיגי שאתם חושקים בו. המטרה היא לבצע בקרה על מה ומתי נכנס לכם לפה.  
  • בחרו נכון - אם קיימת אפשרות לבחור בין סופגניות אפויות לבין סופגניות מטוגנות – בחרו באפויות.
  • הגיעו שבעים לאירוע שבו ידוע לכם שתהיינה סופגניות או לביבות. אם ידוע לכם כי אתם עומדים להגיע לאירוע שיהיו בו מזונות מפתים (וסופגניות) אל תימנעו מארוחה משביעה לפני כן. הגעה לאירוע כאשר אתם שבעים תאפשר לכם שיקול דעת ראוי, וכך תבחרו מה ראוי "לבזבז עליו קלוריות" ותימנעו מזלילה.
  • אכלתם, נהניתם – מצוין. שלבו שגרת פעילות גופנית על מנת לעזור לגוף להתמודד עם התוספות.
  • ועוד הצעה אחת לסיום – אפו את הסופגניות בעצמכם. בבית. נכון, זה לא תמיד נוח או אידאלי, אבל יכול "לחסוך" קלוריות. סופגניות יוגורט (ללא שמרים), למשל, או סופגניות אפויות (ולא מטוגנות), יכולות להיות "חסכוניות" בקלוריות, אם עוקבים אחרי המתכון. 

שיהיה חג אורים שמח!

 
הדפס

כתבות נוספות בנושא תזונה ודיאטה

הלל יפה אונליין צד
בית ספר לסיעוד
נשים ויולדות
ילדים
סרטונים
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד