אודות אגף ילדים

אגף הילדים במרכז הרפואי הלל יפה כולל את מחלקת הילדים, המחלקה לרפואה דחופה בילדים, מרפאות ילדים, הפגייה, היחידה להתפתחות הילד ,יחידה לבריאות הנפש ילדים ונוער והיחידה לכירורגיית ילדים.

 

מחלקת הילדים משרתת את ילדי האזור שבין זיכרון יעקב לנתניה לאורך רצועת החוף, על יישוביו השונים. הרכב האוכלוסייה באזור מגוון ביותר, וכולל אוכלוסייה עירונית לצד אוכלוסייה כפרית ואוכלוסייה מכל הקשת הסוציו-אקונומית.

 

כיום יש במחלקה תקן לאשפוז 31 ילדים. הצוות הרפואי כולל רופאים בכירים ומתמחים, וכן רופאי משפחה ברוטציה, רופאים בהשתלמות מחו"ל, סטאז'רים וסטודנטים לרפואה. בכל שנה יותר מ-4,000 ילדים מאושפזים במחלקת הילדים ומספר הפניות למיון ילדים ללא טראומה עומד על יותר מ-28,000 פניות בשנה.

 

התחלואה במחלקה רב-גונית ומייצגת מחלקת אשפוז בבית חולים שניוני.

 

עיקר עבודת המחלקה היא רפואה דחופה וטיפול מידי בכל תחלואי אוכלוסיית הילדים באשר היא.

 

מנהלת האגף ד"ר עדי קליין, מומחית ברפואה דחופה בילדים ומומחית במנהל רפואי. מנהלת המחלקה ד"ר ורד ניר היא מומחית ברפואת ריאות ילדים. בנוסף, עובדים במחלקה רופאים בכירים המומחים באלרגיה ואימונולוגיה בילדים, גסטרואנטרולוגיה ילדים, קרדיולוגיה ילדים ונוירולוגיה ילדים. קיימים ייעוציים נוספים בתחומי המטולוגיה, נפרולוגיה, אנדוקרינולוגיה וכן פסיכיאטריה בילדים. בנוסף, קיים שיתוף פעולה עם אורתופד ילדים, כירורג ילדים, רפואת אף-אוזן-גרון בילדים, עיניים ילדים ועוד.

 

עיצוב המחלקה

עיצוב המחלקה, רובו ככולו, סובב את עולמו של הילד. גישתנו היא כי הילד עומד במרכז וכל השירות הרפואי הוא סביבו ועבורו. בעיצוב המחלקה הושם דגש על צרכיו המיוחדים של ה"מטופל הקטן", הן במישור הפיזי והן במישור הוויזואלי. אנו מאמינים שבסביבה ידידותית לילדים נוכל לממש זאת באופן היעיל ביותר.

 

לצד המאושפזים הצעירים, הוריהם נשארים לצידם במהלך האשפוז והמחלקה מנסה בתנאים הקיימים לאפשר שהות נוחה ככל הניתן.

 

המרכז החינוכי

במחלקה מרכז חינוכי לילדים המאושפזים, המופעל במהלך היום על ידי מורות מורשות ובפיקוח משרד החינוך, ואחר הצהריים על ידי מתנדבים.

 

במהלך כל השבוע מתקיימת גם פעילות של ליצנים רפואיים, אשר עובדים בצמידות לצוות הרפואי ומלווים את אשפוז הילד מזמן הגעתו לחדר המיון ועד לשחרורו לביתו.

 

פעילות אקדמית

המחלקה גאה בפעילות אקדמית ענפה המתבטאת הן בהוראת סטודנטים בשנים חמישית ושישית על ידי צוות המחלקה, והן בביצוע עבודות מחקר. הדגש בהוראת הסטודנטים הוא על הוראה קלינית וגישה ללומד הבוגר, ולא רק הרצאות פרונטאליות. הסטודנטים הם חלק בלתי נפרד מהצוות הרפואי, ויש להם גישה פתוחה וחופשית לכל אחד מהרופאים במחלקה, החל במתמחים וכלה בהנהלת המחלקה.

 

עבודות המחקר המבוצעות במחלקה הן בעיקרן עבודות קליניות במגוון רב של נושאים בתחום רפואת הילדים. כמו כן, מוצעים נושאים לעבודות חקר לסטודנטים המעוניינים בעבודות גמר, וכן מתמחים המבצעים מדעי יסוד.

 

לסיכום, באגף הילדים של המרכז הרפואי הלל יפה אנו מאמינים כי תהליך החלמתו של הילד אינו תלוי רק בטיפול במחלתו, אלא גם בהתייחסות לילד עצמו ולמשפחתו. גישתנו זו מיושמת הלכה למעשה באופן שבו בנויה המחלקה ובהתאמתה הפיזית לצורכי הילדים והוריהם, בעידוד מעורבות המשפחה, בטיפול ובתמיכה של הצוות במידת הצורך, בהבטחתנו ליצור סביבה חמה וידידותית, בקיום פעילויות חברתיות לילדים המאושפזים במחלקה, וכן במעורבות הצוות הרב-מקצועי ובהקשבה לצרכיו הרפואיים של הילד כמו גם לצרכיו הפסיכולוגיים והחברתיים.

 
הדפס
הלל יפה אונליין צד ילדים
מרפאות ושירותים - ילדים
מלר"ד ילדים
מרכז חינוכי - ילדים
עבור לתוכן העמוד