יום עיון: התמודדות עם הפרעה בטווח הקשת האוטיסטי

למעלה מ-120 משתתפים, הורים ומומחי רפואה ופרא-רפואה העוסקים בתחום, השתתפו ביום עיון שעסק חידושים בטיפול ובתכנון המעקב של ילדים עם הפרעה בטווח הקשת האוטיסטית (ASD)
23/02/2012

ביום העיון, שהתקיים ב- 23.2.2012 ואורגן על ידי ד"ר נתן כהן, סגן מנהל המרכז הרפואי הלל יפה ונוירולוג ילדים, ובשיתוף ד"ר מוחמד מחאג'נה, מנהל המכון להתפתחות הילד של "הלל יפה", התקבצו יחדיו מומחים העוסקים בטיפול בילדים עם הפרעה בטווח הקשת האוטיסטית, יחד עם הורים לילדים הסובלים מהפרעה זו, לטובת מפגש מקצועי ולימודי על המתחדש בנושא כבד משקל זה.

 

את היום פתח פרופ' מאיר אורן, מנהל המרכז הרפואי, שהדגיש את חשיבות הטיפול העדכני בילדים הסובלים מהפרעת ASD. בהמשך סקר ד"ר מחאג'נה את החידושים הקיימים

בגנטיקה של הספקטרום האוטיסטי, דוגמת הטיפול בחמצן בלחץ גבוה בתופעות הקשורות להפרעת ASD. בכך פתח את העיסוק בתחום בפני המומחים הנוספים שהרצו במהלך היום.

 

לבד ממומחי המרכז הרפואי הלל יפה, השתתפו והרצו, כאמור, אנשי מקצוע רבים מגופים העוסקים בתחום כגון בית החולים אלישע בחיפה, המעון השיקומי בבית אקשטיין בגן שמואל, המעון השיקומי "ניצני יערה" בגבעת עדה, בית הספר הרים בגבעת עדה, המעון השיקומי ניצנים בקיבוץ מרחביה ומרכז קשתות. אחת ההרצאות עסקה גם בזווית האישית של הפרעה מתסמונת אספרגר, שהועברה על ידי אם לילד הסובל מתסמונת זאת.  

 

את יום העיון חתמה הרצאתו של ד"ר כהן, שעסקה בהיבטים במקומה של הרפואה אלטרנטיבית/המשלימה בטיפול בילד עם הפרעה בטווח הקשת האוטיסטית. ד"ר כהן הציג את השיטות והכלים למיון ולבחירה של שיטת טיפול נכונה, שתהיה גם מבוססת ומקובלת רפואית.

 

ד"ר נתן כהן בכנס

 

ד"ר כהן סיכם את היום באומרו: "מטרת היום הייתה לייצר מפגש מקצועי בין כל העוסקים בהפרעת ASD כדי ליצור סנכרון ותיאום ביניהם, זאת כדי שנוכל להכיר את שיטות העבודה של כל גוף וגוף וליצור זרימת מידע נכונה עבור מטופלינו. שמחתי לגלות היענות רבה, הן מצד המומחים בבית החולים ומחוצה לו, והן מצד הורים, שהשתתפו ביום זה הייתה חשובה. ההרגשה של הנוכחים הייתה שהדברים שעסקנו בהם בכנס היו חשובים מאוד, וחלקם אף ציינו כי ישמחו לכנסים דומים בעתיד". 

 

המשתתפים מתעדכנים בתכנית יום העיון

 
הדפס

עוד במה חדש

הלל יפה אונליין צד ילדים
מרפאות ושירותים - ילדים
מלר"ד ילדים
מרכז חינוכי - ילדים
עבור לתוכן העמוד