"מגמות וחידושים בהתפתחות הילד"

24/06/2014

המכון להתפתחות הילד ונוירולוגיה פדיאטרית של המרכז הרפואי הלל יפה ערך בשבוע החולף יום עיון בנושא מגמות וחידושים בנוירולוגיה פדיאטרית ובהתפתחות הילד. הכנס עמד בסימן זכרו של ד"ר יעקב סוקול ז"ל, מייסד המכון, שנפטר לפני עשר שנים.

 

אולם הכנס היה מלא עד אפס מקום בכ-200 אנשי מקצוע: רופאי ילדים ורופאי משפחה בקהילה, נוירולוגים, רופאים התפתחותיים וצוותים פרא-רפואיים בתחום הילדים, שנחשפו בכנס למגמות וחידושים בתחום הטיפול בילדים בגיל הרך.

 

במסגרת הברכות ודברי הפתיחה, ציינו כל המברכים כי זכרו של ד"ר סוקול ניכר לא רק בזכות פועלו המקצועי רב השנים והישגיו המדעיים, אלא גם בזכות אישיותו כרופא וג'נטלמן בעל  ידע, חמלה, הקשבה, רצינות ופשטות.

 

פרופ מאיר אורן, מנהל המרכז הרפואי הלל יפה, שפתח את יום העיון, הדגיש בפני המשתתפים את החשיבות של היום כחלק מתוצרי הפעילות המשותפת של צוות בית החולים עם הצוותים בקהילה. לדברי פרופ' אורן, רצף טיפולי בין מסגרות אלו הכרחי ומאפשר מתן טיפול מיטבי בחולה ובני משפחתו.

 

במהלך הכנס, ניתנו הרצאות שונות, ביניהן, הרצאתו של  פרופ' נתנאל צלניק, מנהל המערך הנוירולוגי והתפתחות הילד בבי"ח כרמל בחיפה, שדיבר על מאפיינים של הפרעת קשב וריכוז בגיל הרך. פרופ' אלי שחר, מנהל היחידה לנוירולוגיית ילדים בביה"ח רמב"ם ויו"ר האיגוד לנוירולוגיית ילדים, נגע בנושא חידושים בתחום האפילפסיה בילדים. ד"ר טטיאנה אברט, מנהלת המרפאה לבריאות הנפש לילדים ונוער במרכז הרפואי הלל יפה, סקרה את הנושא של הפרעות חרדה בקרב ילדים.

 

את יום העיון המוצלח סיכם פרופ' משנה מוחמד מחאג'נה, מנהל המכון להתפתחות הילד במרכז הרפואי הלל יפה, בהרצאה מרתקת בנושא: "אוטיזם, האם מדובר במגיפה?". רופאי הקהילה שנכחו באירוע ציינו כי ישמחו לקחת חלק במפגשים עתידיים שידונו בנושאים דומים ואחרים בתחום התפתחות הילד.

 

 

בתמונה משמאל לימין: פרופ'/מ מוחמד מחאג'נה מנהל המכון להתפתחות הילד, פרופ' מאיר אורן מנהל בית החולים, דבורה סוקול אלמנתו של ד"ר יעקב סוקול ז"ל, מייסד המכון להתפתחות הילד ושתי בנותיו. צילום: ציון יחזקאל.

 
הדפס

עוד במה חדש

הלל יפה אונליין צד ילדים
מרפאות ושירותים - ילדים
מלר"ד ילדים
מרכז חינוכי - ילדים
עבור לתוכן העמוד