חדש: מרפאה, טיפולים וניתוחי עיניים לילדים

במהלך החודש החולף פתחה מחלקת העיניים של המרכז הרפואי הלל יפה מרפאת עיניים ייעודית לאבחון וטיפול בילדים, בהנהלתו של ד"ר יובל כהן
25/01/2015

מחלקת העיניים של המרכז הרפואי הלל יפה התחדשה בחודש החולף ברופא בכיר, ד"ר יובל כהן, אשר הצטרפותו אפשרה הרחבת השירותים הניתנים במחלקה, הפעם בתחום רפואת הילדים.

 

ד"ר יובל כהן הינו בוגר לימודי רפואה באוניברסיטת בן גוריון, אשר סיים התמחות ברפואת עיניים בבית החולים אסף הרופא. בסיום ההתמחות עבד כשנה בבית החולים שיבא ולאחר מכן ערך תת-התמחות ברפואת עיניים לילדים בבית החולים לילדים של פילדלפיה, המסונף לאוניברסיטת פנסילבניה. ד"ר כהן בעל תואר דוקטורט נוסף מהחוג לפרמקולוגיה ופיזיולוגיה של אוניברסיטת תל אביב, שם גם ביצע מחקר פורץ דרך בנושא התפתחות קוצר ראייה.

 

במסגרת מרפאת העיניים בילדים נעשים אבחונים וטיפולים במחלות עיניים נפוצות כגון מחלת חוסר בשלות הרשתית, העלולה לגרום לליקויי ראייה חמור עד לעיוורון, ניתוחי פזילה לילדים ולמבוגרים, ניתוחי קטרקט בילדים, טיפולים וניתוחי חסימת דרכי הדמעות, טיפול בעין עצלה, התאמת משקפיים לילדים, בדיקות להפרעת מיקוד הראייה ועוד.

 

במרפאה פועלת גם אורתופיסטית, בשיתוף פעולה עם ד"ר כהן, המומחית בבדיקת תנועות העיניים, כושר המיקוד ופזילה, ובקביעת מספר המשקפיים הדרוש לילד. 

 

"לאבחון ולטיפול במחלות עיניים בגיל המוקדם ישנה חשיבות רבה", מסביר ד"ר כהן, "איתור מחלות וטיפול בהן, בגיל ינקות ובגיל הרך, יכול להוות את ההבדל העתידי ביכולת הבראה ממחלת עיניים או מליקוי ראייה בלתי הפיך, ובהתאם להשפיע משמעותית על איכות החיו של הילד ויכולתו לנהל חיים תקינים. 

 

ד"ר ביאטריס טיאוסנו, מנהלת מחלקת עיניים במרכז הרפואי הלל יפה: "אנו רואים חשיבות רבה בצירופו של ד"ר כהן ובהרחבת השירותים בתחום העיניים הניתנים על ידי המחלקה. כל שכן, חשוב שהציבור ידע כי 'הלל יפה' הוא כיום המקום היחיד בין נתניה לחיפה בו מתאפשרים ניתוחי עיניים בילדים".

 

ימי פעילות המרפאה הם שני ורביעי, בין השעות 8:00 ל-15:00. ההגעה למרפאה היא על ידי פנייה למוקד זימון תורים בטלפון: 04-6304528/458, וכרוכה בטפסי הפניה של הרופא המטפל בקהילה וכן בטופס התחייבות מהמבטח הרפואי.

 

 


ד"ר יובל כהן במרפאה

 
הדפס

עוד במה חדש

הלל יפה אונליין צד ילדים
מרפאות ושירותים - ילדים
מלר"ד ילדים
מרכז חינוכי - ילדים
עבור לתוכן העמוד