"מקשיבים ללב שלהם"

במרכז הרפואי הלל יפה החלה לפעול מרפאה לביצוע בדיקת אקו לב עוברית, המיועדת לנשים הרות הנדרשות לביצועה מסיבות שונות. את המרפאה מנהל ד"ר איאס קאסם, סגן מנהל מחלקת הילדים ב"הלל יפה" ומומחה בקרדיולוגיית ילדים
20/11/2016


 ד"ר איאס קאסם

במסגרת יום הילד הבינלאומי, שחל ביום ראשון, 20 בנובמבר 2016, שמחים במרכז הרפואי הלל יפה להודיע כי בבית החולים נפתחה לאחרונה מרפאה לביצוע אקו-קרדיוגרפיה עוברית, שהיא בדיקת אולטרה-סאונד המכוונת אל לב העובר. מדובר בבדיקה חיצונית, הנעשית לנשים בשליש השני להריון, במידה שרופא הנשים המבצע את מעקב ההריון דרש זאת, ובהתאם לקריטריונים שנקבעו על ידי משרד הבריאות.

 

המרפאה תנוהל על ידי ד"ר איאס קאסם, סגן מנהל מחלקת הילדים של "הלל יפה" ומומחה לקרדיולוגיית ילדים, שלו ניסיון עשיר בביצוע בדיקה ייחודית זו. בבדיקה נעשה בירור מעמיק של מבנה הלב, הערכה של כלי הדם הנכנסים והיוצאים ממנו, זרימת הדם מהלב ואליו, תפקוד הלב וקצבו. היא מאפשרת זיהוי של בעיות לבביות בעובר, כך שיהיה ניתן לטפל בהן בשלב מוקדם בהריון או לאחר הלידה. באופן זה, במידה שאכן מתגלה בעיה, סיכויי ההישרדות של תינוקות הסובלים ממום לבבי כלשהו – גדלים. קריטריונים אפשריים לביצוע בדיקה זו הם בעיה רפואית אמהית, מום לבבי אצל האם או קרובי משפחה מדרג ראשון, או בעיות עובריות שאותרו בסקירות במהלך ההריון. הייעוץ וממצאי הבדיקה הנמסרים על ידי הרופא המבצע, כאמור, מסייעים להחלטות על ההתנהלות בהמשך ההריון.

 

המרפאה החדשה פועלת בימי חמישי, בין השעות 15:00 ל-17:00. יש צורך בהפניה רפואית ובטופס התחייבות של קופת החולים. לקביעת תור יש לפנות למוקד זימון תורים, בטלפון 04-6308417, או למזכירות מחלקת ילדים, בטלפון 04-6304431.

 

 
הדפס

עוד במה חדש

הלל יפה אונליין צד ילדים
מרפאות ושירותים - ילדים
מלר"ד ילדים
מרכז חינוכי - ילדים
עבור לתוכן העמוד