סביבה בריאה לילדינו

כ-200 אנשי צוות ומומחים השתתפו ביום עיון בנושא ההתמודדות עם פגיעה מינית בילדים שהתקיים במרכז הרפואי הלל יפה
25/10/2017

בשבוע החולף התקיים במרכז הרפואי הלל יפה יום עיון ייחודי שעסק באחד הנושאים הטעונים, המורכבים והקשים ביותר לעיכול, ובעיקר לטיפול ומניעה – פגיעה מינית בילדים. ביום העיון השתתפו כ-200 אנשי צוות מבית החולים וכן מומחים מתחומים שונים. הוא אורגן על ידי השירות הסוציאלי, בראשותה של אלינה פישנזון, וועדת האלימות המוסדית של "הלל יפה" (באחריותה של ד"ר עדי קליין, מנהלת מחלקת ילדים), ובשיתוף מכון חרוב ומשרד הבריאות במחוז חיפה.

 

"הדגש ביום העיון היה על הגישה הרב-מערכתית לטיפול אופטימאלי למצב הלא נורמאלי של פגיעה מינית", מסבירה מראם קעואר, עובדת סוציאלית במחלקת הילדים של בית החולים, אשר הייתה ממארגני יום העיון. "עלו נושאים שעסקו במענה הרפואי הראשוני, האספקט המשפטי, הליווי והטיפול הסוציאלי והטיפול ההמשכי בגורמי הטיפול הרלוונטיים בקהילה".

 

יום העיון כלל הרצאות בהיבט הרפואי, הגינקולוגי והנפשי, והסתיים בעדות אישית מרתקת וקשה של מטופלת ומטפלת, אשר הציגו דיאלוג בין האישי והמקצועי בהתמודדות עם פגיעה מינית.

 

 

 


מימין לשמאל: גב' ענת אופיר, מנהלת פרויקטים במכון חרוב, ד"ר עדי קליין, מנהלת מחלקת ילדים,
ד"ר בני עבו, סגן מנהל המרכז הרפואי הלל יפה, גב' אומיה נסראללה, עובדת סוציאלית מחוזית,
משרד הבריאות במחוז חיפה, מראם קאוער, עובדת סוציאלית בשירות הסוציאלי,
עו"ס אלינה פישנזון, מנהלת השירות הסוציאלי במרכז הרפואי הלל יפה

 

 

קהל היעד של יום העיון היה סגל בית החולים ואנשי מקצוע שונים מהקהילה אשר נפגשים במהלך עבודתם בקורבנות פגיעה מינית. כמו כן, לקחו חלק באירוע אנשי מקצוע העובדים בשיתוף עם המערכת הרפואית לשם מתן מענה מלא במקרים של פגיעה (משטרה, חוקרי ילדים, רווחה, פרקליטות, מרכזי הגנה וסיוע).

 

המשתתפים צוידו בחומרי עזר רבים אשר מסבירים על פעילותו של מכון חרוב למען נפגעי פגיעה מינית וכן רשימה של המוסדות המסייעים במקרים אלו, כגון מרכזי הגנה של בית לין.

 

יום העיון זכה להצלחה רבה בקרב הקהל הרב שנכח במהלכו, ובסיומו אף הודו המשתתפים על התרומה הרבה של ההרצאות להרחבת הידע והטיפול המקצועי בנושא.

 

כיתוב תמונה קבוצתית - מימין לשמאל: גב' ענת אופיר, מנהלת פרויקטים במכון חרוב, ד"ר עדי קליין- מנהלת מחלקת ילדים, ד"ר בני עבו – סגן מנהל המרכז הרפואי הלל יפה, גב' אומיה נסראללה- עו"ס מחוזית , משרד הבריאות במחוז חיפה, מראם קאוער- עו"ס בשירות הסוציאלי, עו"ס אלינה פישנזון- מנהלת השירות הסוציאלי במרכז הרפואי הלל יפה.

 
הדפס

עוד במה חדש

הלל יפה אונליין צד ילדים
מרפאות ושירותים - ילדים
מלר"ד ילדים
מרכז חינוכי - ילדים
עבור לתוכן העמוד