חדש: חדר מתנות לילדים מאושפזים

חדר מתנות ייחודי נחנך בהלל יפה ביוזמת פרויקט "חדר המתנות של יאיר" וועמותת הידידים. כל ילד מאושפז יוכל מעתה לבחור מתנה בהתאם לגילו ורצונו
6/01/2019

חדר מתנות יפהפה נחנך השבוע ב"הלל יפה", במעמד הנהלת המרכז הרפואי, הנהלת עמותת הידידים, צוות מחלקת ילדים, צוות המרכז החינוכי ומירב הולנדר, יוזמת פרויקט "בית המתנות של יאיר", ומי שתרמה את הקמתו של החדר. חדר זה יהווה מקום חוויתי עבור הילדים המאושפזים, בראש ובראשונה במטרה לשמח ולהשכיח את כאבם. צוות המרכז החינוכי, בראשה של הגב' עופרה אברג'יל, לקח על עצמו להעניק לכל ילד המאושפז במחלקה מתנה המתאימה לגילו ורצונו.

 

משה מורג, יו"ר עמותת הידידים של המרכז הרפואי הלל יפה, ציין: "ביום המעשים הטובים החלטנו להקים את פרויקט "הר המתנות", במטרה להעניק לכל ילד מאושפז מתנה. לרעיון זה נרתמו כל חברי העמותה וגויסו מתנות רבות. במהלך האיסוף, שמעו בעמותה על הפעילות של הגב' הולנדר למען ילדים מאושפזים ונוצר קשר מידי, שקרם עור וגידים, עד להקמתו של חדר ססגוני זה, מלא הפתעות ומתנות לילדים".

 

מר מורג וד"ר מיקי דודקביץ, מנהל המרכז הרפואי, הודו לגב' הולנדר על ההירתמות יוצאת הדופן שלה להקמת "חדר המתנות של יאיר", הממוקם בסמוך למחלקת הילדים של הלל יפה.

 

 


מימין משמאל: הגב' מירב הולנדר, המנהל האדמיניסטרטיבי של הלל יפה ד"ר אמנון בן משה, יו"ר עמותת הידידים של הלל יפה מר משה מורג ומנהל המרכז הרפואי ד"ר מיקי דודקביץ

 

אחריהם נשאה דברים מירב הולנדר, שציינה כי היא בטוחה שהחדר היפהפה, שעוצב בסיוע חברת "תפוז", ישמח את הילדים ויקל עליהם את תקופת האשפוז, שאינה קלה כלל. לסיום הודתה לכל מי שלקח חלק בהקמת החדר והבטיחה להמשיך ולסייע ככל הניתן בתפקודו השוטף.

 

"בית המתנות של יאיר" נולד מתוך טרגדיה משפחתית שעברה משפחת הולנדר. בגיל שנה ושלושה חודשים נפל בנה של מירב יאיר לבריכה המשפחתית ושהה כעשר דקות מתחת למים. כנגד כל הסיכויים שרד יאיר, וכיום, לאחר מספר שנים, נמצא עדיין במצב של צמח. לאחר המקרה החליטה הולנדר לקחת על עצמה למלא דרך קבע את חדר המתנות של בית החולים, בו אושפז בנה. מסרון ששלחה סחף אחריו רבבות אנשים, שתרמו כמות עצומה של מתנות, והוביל, בסופו של דבר, להקמת פרויקט "בית המתנות של יאיר" - בית מלא מתנות ומשחקים חדשים, אשר נשלחים דרך קבע לילדים המאושפזים בבתי חולים בכל רחבי הארץ.

 
הדפס

עוד במה חדש

הלל יפה אונליין צד ילדים
מרפאות ושירותים - ילדים
מלר"ד ילדים
מרכז חינוכי - ילדים
עבור לתוכן העמוד