טבעת נשלפה מוושט של בת שלוש בניתוח חירום

דימה אבו פול שיחקה עם הטבעת של אמה ובלעה אותה. אביה הבחין כי בתו סובלת מקוצר נשימה וביצע בה היימליך. לאחר שחזרה לנשום, הובהלה במהירות לחדר מיון ילדים בהלל יפה, שם הוצאה בהצלחה הטבעת בניתוח חירום
29/03/2023

דימה אבו פול בת השלוש וחצי מבאקה אל גרביה הייתה בבית סבתה ושיחקה בטבעת של אמה. בזמן ששוחחה עם אמה בטלפון, הכניסה את הטבעת המתכתית לתוך הפה ובלעה אותה. כשהיא סובלת מקוצר נשימה, רצה במהירות לסבתה שהבחינה כי הילדה מכחילה ולא נושמת. מיד הזעיקה את אביה של דימה אמיר, אח מוסמך במקצועו, שביצע תמרון היימליך והחזיר לדימה את הנשימה, אולם הטבעת נותרה בפנים.

 

דימה הובהלה במהירות לחדר מיון ילדים במרכז הרפואי הלל יפה. עם הגעתה בוצע צילום רנטגן, שבו נצפתה הטבעת בבירור תקועה בוושט העליונה. דימה הוכנסה לניתוח חירום תחת הרדמה מלאה, ובאמצעות אנדוסקופ (צינור צר וגמיש) שהוכנס דרך חלל הפה לוושט, הצליח ד"ר סוהיל גרה, רופא במחלקת אף-אוזן-גרון, לשלוף את הטבעת בשלמותה.

 

דימה אושפזה להשגחה במחלקת ילדים כשהיא מרגישה טוב, ושומרת כעת את הטבעת למזכרת בתוך קופסה קטנה.

 

מנהל מחלקת אף-אוזן-גרון וכירורגיית ראש-צוואר במרכז הרפואי הלל יפה פרופ' יצחק ברוורמן ציין: "לא פעם אנו נתקלים בילדים קטנים שבולעים גופים זרים. אני קורא להורים לגלות ערנות ולא לאפשר לילדים לשחק בחפצים קטנים מסוכנים לבליעה. מצבים אלה עלולים להיות מסכני חיים".

 


ד"ר סוהיל גרה יחד עם דימה ובידה הטבעת שהוצאה

 
הדפס

עוד במה חדש

הלל יפה אונליין צד ילדים
מרפאות ושירותים - ילדים
מלר"ד ילדים
מרכז חינוכי - ילדים
עבור לתוכן העמוד