הדר דף הבית בלי JCI

יום עיון: HIV בעידן החדש, 22.11.16

"לחיות עם מחלת האיידס בעידן החדש"

 

מעל ל-120 רופאי קהילה, אנשי סגל רפואי וסיעודי ואחרים, לקחו חלק במסגרת יום עיון שהתקיים במרכז הרפואי הלל יפה, שכותרתו "מחלת האיידס בעידן החדש: חידושים ועדכונים". המסר העיקרי: מדובר במחלה כרונית שאפשר לחיות איתה, בתנאי שמאותרת בזמן ומטופלת בצורה נכונה.

 

איידס היא מחלה קשה וכרונית. איידס היא מחלה מדבקת. איידס היא מחלה שאפשר לחיות איתה. שלוש האמיתות האלו עמדו בבסיסו של יום עיון שנערך במרכז הרפואי הלל יפה השבוע, בהשתתפות מעל ל-120 רופאי קהילה ואנשי סגל רפואי, סיעודי ופרא-רפואי של בית החולים.

 

בבסיסו של יום העיון, שאורגן על ידי צוות מרפאת האיידס של בית החולים, בניהולה של ד"ר ולרי איסטומין, ובשיתוף צוות היחידה למחלות זיהומיות ומחלקה פנימית ג', הוצגו בפני הנוכחים נתונים על מחלת האיידס, החולים בה והטיפולים הקיימים כיום.

 

ד"ר אוהד הוכמן, סגן מנהל המרכז הרפואי, שפתח את יום העיון, ציין כי כרופא משפחה הוא מודע לחשיבות העבודה של רופאי הקהילה עם מומחי מרפאת האיידס ב"הלל יפה" לשם מתן טיפול מיטבי בחולי האיידס, שכיום יכולים לחיות עם המחלה, למרות האתגר שנובע מהתחלואה הנלווית לה.

 

ד"ר איסטומין הציגה בתחילה נתונים על כמות החולים והנשאים במדינת ישראל, כ-6,800 בני אדם שאותרו ונרשמו, אם כי המספר המשוער קרוב יותר ל-9,000. ד"ר איסטומין ציינה כי למרות שהמודעות למחלה גבוהה, עדיין אין מודעות מספקת לאבחונה ולמניעתה בקרב קהלים שונים ומגוונים.

 

ד"ר איסטומין אף קראה לצוות הרפואי להיות ער לתסמיני המחלה, שאינם תמיד מובהקים, ולכן, במקרים מסוימים, גם בחשד קל, וגם אם אין היסטוריה רפואית חד-משמעית, כדאי לבצע בדיקה לאיתור הנגיף.

 

בהמשך יום העיון, סקרה ד"ר שרון רייספלד, רופאה בכירה ביחידה למחלות זיהומיות, שהייתה שותפה להפקת יום העיון, את הטיפולים הניתנים לתחלואה הנלווית ל-HIV, תוך שהיא מציינת את החידושים בתחום, ואת היכולת לחיות עם מחלת האיידס כמחלה כרונית, אך באיכות חיים טובה. בנוסף, הציג ד"ר יובל ליבנת, מנכ"ל הוועד למלחמה באיידס, סוגיות אתיות ומשפטיות הקשורות למחלת האיידס, וכן הובא בפני הקהל סיפורה האישי של אישה על ה"חיים עם HIV". 

 

בסיום היום, ציינה ד"ר איסטומין כי לקראת יום האיידס הבינלאומי, שיחול ב-1 בדצמבר, ולטובת הקהל הרחב, תבצע מרפאת האיידס בהלל יפה בדיקות ללא תשלום, בין השעות 13:00 ל-19:00 במרפאות החוץ של בית החולים.

 

 

 

הקודםהקודם
הגדלהגדל
הבאהבא
  1. לעמוד הבא
הלל יפה אונליין צד
בית ספר לסיעוד
נשים ויולדות
ילדים
סרטונים
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד