הדר דף הבית בלי JCI

יום עיון פגיעה מינית בילדים, 24.10.17

סביבה בריאה לילדינו

 

כ-200 אנשי צוות ומומחים השתתפו ביום עיון בנושא ההתמודדות עם פגיעה מינית בילדים שהתקיים במרכז הרפואי הלל יפה

 

31/10/2017

 

בשבוע החולף התקיים במרכז הרפואי הלל יפה יום עיון ייחודי שעסק באחד הנושאים הטעונים, המורכבים והקשים ביותר לעיכול, ובעיקר לטיפול ומניעה – פגיעה מינית בילדים. ביום העיון השתתפו כ-200 אנשי צוות מבית החולים וכן מומחים מתחומים שונים. הוא אורגן על ידי השירות הסוציאלי, בראשותה של אלינה פישנזון, וועדת האלימות המוסדית של "הלל יפה" (באחריותה של ד"ר עדי קליין, מנהלת מחלקת ילדים), ובשיתוף מכון חרוב ומשרד הבריאות במחוז חיפה.

 

"הדגש ביום העיון היה על הגישה הרב-מערכתית לטיפול אופטימאלי למצב הלא נורמאלי של פגיעה מינית", מסבירה מראם קעואר, עובדת סוציאלית במחלקת הילדים של בית החולים, אשר הייתה ממארגני יום העיון. "עלו נושאים שעסקו במענה הרפואי הראשוני, האספקט המשפטי, הליווי והטיפול הסוציאלי והטיפול ההמשכי בגורמי הטיפול הרלוונטיים בקהילה".

 

יום העיון כלל הרצאות בהיבט הרפואי, הגינקולוגי והנפשי, והסתיים בעדות אישית מרתקת וקשה של מטופלת ומטפלת, אשר הציגו דיאלוג בין האישי והמקצועי בהתמודדות עם פגיעה מינית.

 

קהל היעד של יום העיון היה סגל בית החולים ואנשי מקצוע שונים מהקהילה אשר נפגשים במהלך עבודתם בקורבנות פגיעה מינית. כמו כן, לקחו חלק באירוע אנשי מקצוע העובדים בשיתוף עם המערכת הרפואית לשם מתן מענה מלא במקרים של פגיעה (משטרה, חוקרי ילדים, רווחה, פרקליטות, מרכזי הגנה וסיוע).

 

המשתתפים צוידו בחומרי עזר רבים אשר מסבירים על פעילותו של מכון חרוב למען נפגעי פגיעה מינית וכן רשימה של המוסדות המסייעים במקרים אלו, כגון מרכזי הגנה של בית לין.

 

הקודםהקודם
הגדלהגדל
הבאהבא
  1. לעמוד הבא
  2.  [6]
הלל יפה אונליין צד
בית ספר לסיעוד
נשים ויולדות
ילדים
סרטונים
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד