הדר דף הבית בלי JCI

איך אומרים הדדיות רפואית בסינית?

 

משלחת רבת משתתפים מסין – מבתי חולים ידועי שם מכל קצווי סין – הגיעה השבוע לבקר במרכז הרפואי הלל יפה לשם יצירת שיתופי פעולה עתידיים ומיסוד שיתופי פעולה קיימים בתחום

 

19/01/2012

 

מחזה בלתי שגרתי פקד אתמול את רחבת הכניסה למרכז הרפואי הלל יפה – כ-25 מבכירי הממשל הסיני, ביניהם אנשי שגרירות סין בישראל, מנהלי בתי חולים סיניים ואנשי רפואה בכירים מצבא סין, בחנו בהתפעלות את בניין האשפוז, תוך לחיצות ידיים וקריאות שמחה במפגש עם אנשי הנהלת בית החולים. העילה למפגש – משלחת רשמית מסין שבאה לכנס רפואת חירום בינלאומי שמתקיים בימים אלו בתל אביב, אבל בעיקר – ביקור במרכז הרפואי הלל יפה לשם יצירת שיתוף פעולה מדעי-רפואי.

 

הנהלת המרכז הרפואי, חברי המשלחת ונציגי שגרירות סין בישראל בכניסה לבית החולים 


 

"מדובר בקשר מיוחד שנרקם דרך ד"ר מוריס טופז, מנהל היחידה לכירורגיה פלסטית שלנו", מסביר פרופ' מאיר אורן, מנהל המרכז הרפואי הלל יפה, "ד"ר טופז נסע לפני מספר שנים לסין לשם לימוד טכניקת הטריית פצעים בבתי חולים שונים בסין. במסגרת זו נוצר קשר הדוק יותר עם בית החולים הגדול של העיר דה יאנג במחוז סצ'ואן שבדרום סין, זאת לאחר שד"ר טופז סייע לבית החולים בטיפול בפצועים ברעש האדמה הגדול ב- 2008. על פעילותו זו זכה ד"ר טופז לאות הוקרה מראש ממשלת סין במסגרת חגיגות ה- 60 למדינה. זמן מה לאחר מכן, פנה אליי ד"ר טופז וביקש, בשם מנהל בית החולים בדה יאנג, ליצור שיתוף פעולה עם בית החולים הסיני. שיתוף פעולה שיצא לפועל כבר בינואר שעבר, אז חתמנו עם בית החולים בדה יאנג על ברית 'בתי חולים תאומים', זאת בעידוד משרד הבריאות בישראל".    

 

 

 

מנהלי בתי החולים הסיניים, נציג שגרירות סין, פרופ' אורן, ד"ר טופז וד"ר בן משה   

 

המשלחת שהגיעה בימים אלו מונה כ- 20 נציגים מכ- 4 בתי חולים שונים ברחבי סין: בית החולים הצבאי הראשי בבייג'ינג, בית החולים הגדול בעיר טאי-ון שבמחוז שאן-סי, בית החולים הגדול בדה יאנג שבמחוז סצ'ואן ובית החולים הגדול של העיר שה-חה-דזה שבמחוז סינג'יאן. כולם בתי חולים המונים בין 1,000 ל- 2,000 מיטות אשפוז ומשרתים אוכלוסייה המונה מיליונים. 

 

במהלך המפגש שנערך אתמול, שבו נכחה גם הנהלת המרכז הרפואי, התקיימה ארוחה חגיגית, וכן הוחלפו ברכות הדדיות ומתנות סמליות, כמיטב המסורת הסינית. נציג שגרירות סין בישראל, הקונסול, מר ז'או גאו-לין, הזכיר בנאומו כי הן למסורת הסינית והן למסורת היהודית ישנה היסטוריה ארוכה ביותר של למעלה מ- 5,000 שנה, מה שגורם להערכה רבה של מדינת סין כלפי מדינת ישראל. כמו כן, הוא ציין את החשיבות הרבה שמייחסת סין לשיתוף פעולה כפי שמציג המרכז הרפואי הלל יפה עם בתי החולים שהגיעו לביקור.  

 

 

 

פרופ' אורן מעניק לקונסול שגרירות סין את תמונת בית החולים

אחד ממנהלי בתי החולים, פרופ' פאנג שין-יו, מנהל בית החולים של העיר שה- חה-דזה, שהיה גם הוא בין המברכים, הדגיש כי מהימים הספורים שהוא בישראל הוא למד שיש קווי דמיון רבים בין הנוף הסיני המוכר לו לנוף הישראלי, וכי הוא נהנה מאוד לטייל בישראל. חברי המשלחת האחרים הסכימו מיד עם דבריו, בעודם מציינים את ביקורם המרתק במצדה, בים המלח ובירושלים בימים שקדמו למפגש.  

פרופ' מאיר אורן, מנהל המרכז הרפואי, הודה בשם חברי ההנהלה ובשם כל עובדי בית החולים על הביקור ועל השת"פ הנרקם והביע את תקוותו כי אכן שיתוף פעולה זה יהווה חיזוק של הקשר בין שתי המדינות, סין וישראל, בשנים שיבואו. 

 

יש לציין, כי בנוסף לביקור המשלחת, התקיים ביום חמישי החולף, 19.1.2012, טקס רב רושם, שבו אושררה ברית בתי החולים התאומים עם בית החולים הגדול בדה יאנג, מול פרופ' ז'או גאו-לין, וכן נחתמה ברית חדשה, של שיתוף פעולה בין המרכז הרפואי הלל יפה לבין בית החולים הגדול של העיר שה-חה-זי ממחוז סינג'יאנג, בראשותו של פרופ' פאנג שין-יו. 

 

במהלך הטקס העניק מנהל בית החולים של דה יאנג קליגרפיה באורך של כמעט חמישה מטרים כמתנת ידידות לאנשי המרכז הרפואי הלל יפה, עניין שהתקבל בהשתאות רבה על ידי קהל המשתתפים הישראלי.  

במהלך הטקס העניק מנהל בית החולים של דה יאנג קליגרפיה באורך של כמעט חמישה מטרים כמתנת ידידות לאנשי המרכז הרפואי הלל יפה, עניין שהתקבל בהשתאות רבה על ידי קהל המשתתפים הישראלי.  

 

 

 

צילומים: ציון יחזקאל ויצחק ברבי  

 

 

הקודםהקודם
הגדלהגדל
הבאהבא
הלל יפה אונליין צד
בית ספר לסיעוד
נשים ויולדות
ילדים
סרטונים
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד