תת אתר נשים

לידה טבעית

החזרה ללידה טבעית

השוני העיקרי בין לידה טבעית ללידה קונבנציונאלית הוא בשימוש המועט הנעשה, אם בכלל, באמצעים רפואיים לשיכוך כאבים ולזירוז הלידה.

בשנים האחרונות בוחרות נשים רבות לחזור לשיטות הלידה הטבעיות. המונח לידה טבעית מתייחס ללידה המותאמת לצרכי היולדת ולתחושותיה, כשהיא זו שקובעת בכל רגע נתון מה הטוב ביותר עבורה, מבלי לגרוע מהפיקוח הרפואי הצמוד. השוני העיקרי בין לידה בשיטה זו ללידה קונבנציונאלית הוא בשימוש המועט הנעשה, אם בכלל, באמצעים רפואיים לשיכוך כאבים ולזירוז הלידה. "בעקבות המגמה של חזרה לשיטת הלידה הטבעית נשים רבות מעוניינות בסוג זה של לידה, אך אינן מוותרות על הפיקוח הרפואי", אומרת תניה לוי, מיילדת אחראית חדר לידה. "חשוב לנו מאוד במחלקה לשמור על בטיחותה של היולדת ותינוקה, תוך מתן תשומת לב לתנאים של שקט סביבתי ופרטיות כפי שמתבקש בלידה טבעית".

נקודת ההנחה של הלידה הטבעית היא שסביבת היולדת משפיעה משמעותית על אופן הלידה ועל העובר והיילוד העתידי, ולכן במהלך הלידה משתדל מאוד הצוות ליצור אווירה נינוחה וזורמת של עמעום אורות, נרות ריחניים ושמנים ארומאטיים, ולהיעזר בשיאצו וברפלקסולוגיה לרווחת היולדת. הצוות המיילדותי מיומן הן בלידה טבעית והן בלידה קונבנציונאלית. "כל שיטת לידה - קונבנציונאלית, או טבעית, צריכה להיעשות תוך התאמה מלאה למצבה של האם ולמצב עוברה", אומרת תניה לוי. "ההחלטה על כך צריכה להיות משותפת ליולדת, בן זוגה והצוות המטפל, תוך הקשבה הדדית, בעיקר מכיוון שהמטרה היא שמירה על בריאותה של האישה ושמירת בריאות העובר". מבחינות רבות רצוי שהבחירה בלידה הטבעית תיעשה בליווי ובאישור גורם רפואי מוסמך. נשים שמהלך ההיריון שלהן תקין על פי בדיקות המעבדה, אולטרה-סאונד וכו', ולא עברו ניתוח קיסרי בעבר, הן לרוב מועמדות מצוינות ללדת בלידה טבעית. עם זאת רצוי ומומלץ שכל מהלך ההיריון ייעשה בליווי הצוות הרפואי בבית החולים כבר מהשלבים המוקדמים.  
 

 

סיוע של הרפואה המשלימה למאושפזות

במחלקת נשים ויולדות של המרכז הרפואי הלל יפה קיים שירות המציע טיפולים של הרפואה המשלימה לנשים המאושפזות – לפני לידה, במהלכה ולאחריה.

השירות ניתן ביחידת אם ועובר, בחדרי הלידה ובמחלקת יולדות, ללא תשלום, בהתאם להמלצת הצוות הרפואי והסיעודי, ולמול רצון האישה.

השירות ניתן על ידי מטפלות מטעם המרפאה לרפואה משלימה של בית החולים. המטפלות מוסמכות ברפואה משלימה ובעלות ניסיון רב התחום הפוריות, הפריון והמיילדות.

בין הטיפולים המוצעים: רפלקסולוגיה, עיסוי, דיקור סיני, שיאצו ועוד.

השירות ניתן כיום בימים א', ג', ד' ו-ה', בשעות הבוקר.

לפרטים ובקשה לטיפול יש לפנות לצוות הסיעודי המטפל בעת האשפוז.

 

 

 

 קורסי הכנה ללידה במרכז הרפואי הלל יפה

במרכז הרפואי הלל יפה מועברים קורסי הכנה ללידה על ידי מיילדת מוסמכת. בקורסים מוקנים כלים להתמודדות עם שלבי ההיריון השונים. במהלך הקורסים ניתנות הרצאות על ידי הצוות המקצועי המטפל.

 

אחד ממפגשי הקורס הוא סיור מודרך באגף האימהות של בית החולים.

עוד על קורסי הכנה לידה במרכז הרפואי הלל יפה

  השירותים שמחכים לך בדרך ללידה
 
הדפס

קורס להכנה ללידה אונליין

הצטרפו אלינו למסע מופלא לחוויית ההיריון והלידה מהכורסה בבית, בהנחיית סילבי אקרמן, מיילדת בכירה מזה 27 שנים, מנחת קורסי הכנה ללידה. פרטים נוספים >>

נשים - הפריה חוץ גופית
נשים - לידה טבעית
נשים - מרפאות חוץ
נשים - רצפת אגן
נשים - מעבדת מחקר
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד